داخلی صفحه کرمان خبر
 
يادواره 38شهيد روستای دشتخاك زرند برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۶
در سی امین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین پانزده خرداد یادواره شهدای والامقام روستای دشتخاک و شهدای گمنام مسجد ابوالفضل برگزار شد.
 
به گزارش ایثار کرمان، در سی‌امین سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین پانزده خرداد به همت بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان زرند یادواره 38 شهید روستای دشت خاک و 8 شهید گمنام مسجد ابوالفضل با حضور مسئولین شهرستان و رئیس بنیاد شهرستان در سالن ورزشی شهدای دشتخاک برگزار شد.
حسن عرب رئیس بنیاد شهرستان زرند در این مراسم بابیان اینکه هدف از اجرای این برنامه پاسداشت یاد و خاطر شهدا است، گفت:: توصیه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) این است که قدر و منزلت شهدا و خانواده شهدا دانسته شود و باید انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده به‌وسیله یادواره‌ها انجام شود.
عرب با اشاره به دستاوردهای کشور در گام اول انقلاب، افزود: همه ما باید در گام دوم انقلاب، قدم‌های محکمی در ادامه راه امام و شهدا و نیازهای روز جامعه برداریم.
 در ادامه عرب خاطرنشان کرد: یادواره شهدا به نسل حاضر و همه ما هویت می‌بخشد و برگزاری چنین مراسمی نه‌تنها برای نسل جدید، بلکه برای کسانی که سال‌های قبل، از نزدیک شاهد دلاور مردی شهدا بودند، نیز واجب است، زیرا این یادواره‌ها مروری بر ایثارگری‌های کسانی است که وظیفه خطیر دفاع از ارزش‌های اسلامی را اکنون بر دوش ما گذاشته‌اند.
انتهای پیام./

 
کد مطلب: 291999