پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به ایثارگران آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به ایثارگران آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده تصریح کرد: روند پرداخت وام به این عزیزان در ماه‌های خرداد و تیر نیز ادامه خواهد داشت.
پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به ایثارگران آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در خصوص فعالیت‌های صندوق قرض‌‌الحسنه شاهد گفت: در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه توسط این صندوق پرداخت شده است که این تسهیلات با کمترین نرخ سود و در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار اعضاء قرار گرفت و هدف‌گذاری سال ۱۳۹۸ پرداخت بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه است.
وی افزود: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق پرداخت شده است که حدود ۱۴۵ میلیارد ریال آن مختص ایثارگران و اعضا در استان خراسان رضوی بوده که رضایت بیش از ۹۷ درصدی این عزیزان را در پی داشته است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده تصریح کرد: روند پرداخت وام به این عزیزان در ماه‌های خرداد و تیر نیز ادامه خواهد داشت و براساس گزارش‌های دریافتی از ستاد بحران و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها همچنان به اعضای صندوق در این مناطق تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.
معاون رییس جمهور در تشریح وام‌های واگذار شده در استان‌های سیل زده گفت: تاکنون ۳۷۳۶ نفر از ایثارگران در استان‌های سیل‌زده ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی جمعآ بیش از ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که بیشترین آن‌ها مربوط به استان خوزستان با ۱۰۲۲ مورد وام بوده است.
گفتنی است در پی وقوع سیل در چندین استان کشور و آسیب دیدن ایثارگران در این حادثه، بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه‌های مختلفی چون اختصاص وام قرض الحسنه، وام اشتغال از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و تهیه لوازم درمانی و بهداشتی برای ایثارگران برای کمک به این عزیزان اقدام کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 292105