داخلی صفحه بوشهر خبر
 
نشست برنامه‌ریزی جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار با حضور هنرمندان بوشهری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
نشست برنامه‌ریزی جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار با حضور هنرمندان بوشهری برگزار شد.
نشست برنامه‌ریزی جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار با حضور هنرمندان بوشهری
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این نشست با تأکید بر ترویج و اشاعه فرهنگ ناب ایثار و شهادت گفت: ترویج و توسعه ی فرهنگ ایثار و شهادت یک حرکت وجدانی و دینی است و نباید در چارچوب مقررات و محدودیت‌های اداری موردتوجه قرار گیرد.
وی با اشاره به‌ضرورت تشکیل اتاق‌های فکر برای برنامه‌ریزی جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار، افزود: اتاق فکر اصلی‌ترین مرکز تبادل اطلاعات و تصمیم‌گیری است و برگزاری نشست‌های تخصصی تحت عنوان اتاق فکر می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود و بالقوه هنری و تأثیرگذاری آن در برگزاری هر چه‌بهتر جشنواره تعیین‌کننده باشد.
مدیرکل بنیاد بوشهر تصریح کرد: بسط، تعمیق، ترویج هنر آوایی معناگرا، تجمیع دستاوردهای مرتبط با آواها و نواهای آیینی ایثار و تجلیل از پدیدآورندگان از مهم‌ترین اهداف ما در برگزاری این جشنواره است.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همفکری و همت مدیران و هنرمندان بتوانیم نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار را تبدیل به جشنواره محتوایی جدی در این عرصه هنری کنیم.
گفتنی است در این نشست هریک از اعضا ضمن تأکید بر لزوم استفاده از نواهای بومی و محلی در جشنواره، به ارائه پیشنهادات و تشریح پتانسیل‌های همکاری و هم‌افزایی در اجرای هرچه باشکوه‌تر این برنامه پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 292143