داخلی صفحه قم خبر
 
​مادر شهیدان انصاری به رحمت ایزدی پیوست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
مادر بزرگوار شهیدان محسن و محمد علی انصاری مرحومه مرضیه خاتون احمدی کزازی روز گذشته بر اثر عارضه قلبی در سن 80 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و دعوت حق را لبیک گفت.
​مادر شهیدان انصاری به رحمت ایزدی پیوست
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، برادر شهیدان محسن و محمدعلی انصاری در گفت و گو با ایثار گفت: پیش از این پدر شهید آیت الله محمد ابراهیم انصاری در سال 89  دنیای فانی را ترک گفت. ایشان بعد از سقوط رژیم بعث مدتی را امام جماعت حرم ابا عبداله الحسین (ع) بود و پدر ایشان حاج شیخ علی انصاری که شاگردی آیت الله بروجردی و آیت الله کوه کمره ای را داشته، از علمای نجف به شمار می رفت و مقبره وی در وادی السلام  نجف واقع شده است.
وی اشاره کرد: از این خانواده دو شهید و دو جانباز تقدیم انقلاب اسلامی و ارزشهای انقلابی نموده است.
 شهید محسن انصاری در آبان سال 43 چشم به جهان گشود و در آبان سال 61 در عملیات والفجر 4 به شهادت رسید. برادرش محمد علی نیز  متولد مهر سال 49 بود وی در عملیات کربلای 5 سال 65 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
پیکر مطهر این مادر بزرگوار امروز ساعت 9:30 از صحن امام جواد (ع) حرم مطهر به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) تشییع و در جوار شهدا به خاک سپرده شد.
مراسم ختم این مادر بزرگوار امروز ساعت 17 در مسجد مصطفی خمینی و مراسم دیگری نیز روز پنج شنبه بعد از نماز مغرب در همان مسجد برگزار می گردد. 
کد مطلب: 292202
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور