دویست و سی و چهارمین شماره نشریه افضل منتشر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
دویست و سی و چهارمین شماره ماهنامه افضل ویژه خردادماه 1398 منتشر شد.
دویست و سی و چهارمین شماره نشریه افضل منتشر شد
 
به گزارش «ایثار»، جدیدترین شماره نشریه افضل حاوی مطالبی چون «گفتمان ولایت»، «اعلام سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد در مورد اشتغال ایثارگران»، «حضور گروه ارزیابی جایزه دولت الکترونیک در بنیاد»، «بررسی پروژه الکترونیکی کردن پرونده‌های کمیسیون پزشکی بنیاد»، «راه‌اندازی سامانه جدید اتوماسیون اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «معرفی مقالات برتر فراخوان علمی بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «برگزاری نخستین صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد در سال 98»، «گزارش ماه؛ تکریم ایثارگران در میز خدمت گزارشی از عملکرد و مشکلات کارکنان میز خدمت بنیاد تهران بزرگ»، «برنامه‌های بنیاد به مناسبت ماه مبارک رمضان اجرایی شد»، «آموزش کارکنان»، «تقدیر از بنیاد شهید و امور ایثارگران در همایش تجلیل از یاوران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی»، «طنز»، «بررسی ارزش در آثار شهدا؛ با تأکید بر آثار موزه شهدای تبریز» و «شرح وظایف و بخشی از اقدامات اداره رفاه و انگیزش‌های شغلی» است.
در بخشی از مطلب «اعلام سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد در مورد اشتغال ایثارگران» آمده است: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه هم‌اکنون نرخ بیکاری در کشور 12 درصد است، گفت: این میزان در بین جامعه ایثارگری حدود چهار درصد است. وی با بیان اینکه در سال 1392 بیش از 69 هزار ایثارگر جویای کار وجود داشت، افزود: با تلاش اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اقدامات خوبی صورت گرفته است و روند افزایشی در ایجاد اشتغال جامعه ایثارگری حفظ شده است این در حالی است که هرساله با تعداد بیشتری از فارغ‌التحصیلان ایثارگر مواجه هستیم. معاون رییس جمهوری تصریح کرد: برقراری ارتباط بین انتخاب رشته تحصیلی و بازار کار و اشتغال، یکی از ضرورت‌هایی است که ایثارگران باید به آن توجه داشته باشند. نماینده ولی فقیه در بنیاد در ادامه با تأکید بر اینکه مشاوره تحصیلی و شغلی باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که فارغ‌التحصیلان سریع‌تر جذب بازار کار شوند، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی برای افزایش انگیزه افراد برای اشتغال در حوزه‌های بخش خصوصی و غیردولتی یک ضرورت است زیرا با توجه به سیاست کوچک‌سازی دولت و تقاضاهای زیاد برای استخدام در بخش دولتی، امکان اشتغال در بخش دولتی برای همه متقاضیان وجود ندارد. وی افزود: با توجه به امضای تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرصت خوبی برای ورود ایثارگران در حوزه‌های مختلف به‌خصوص بخش صنعت، معدن و تجارت ایجاد می‌شود.
نشریه افضل به صاحب امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرمسئولی و سردبیری علیرضا کریمیان و زیر نظر شورای نویسندگان منتشر می‌شود و دسترسی به نسخه الکترونیکی و آرشیو آن از طریق آدرس isaar.ir/afzal امکان‌پذیر است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 292207