داخلی صفحه فارس خبر
 
برگزاری یادواره 72 شهید بخش جنت شهرستان داراب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
یادواره 72 شهید بخش جنت از توابع شهرستان داراب استان فارس با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزارشد.
 
به گزارش ایثار از فارس ، یادواره 72 شهید بخش جنت از توابع شهرستان داراب با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مردم و مسئولین در این بخش برگزارشد.
امام جمعه بخش جنت در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، به ابعاد شخصیتی این عالم بزرگوار اشاره و تصریح کرد: امام خمینی(ره)  همچون چراغ هدایتی بود که در عصر کنونی، راه مستقیم را به ملت شریف ایران اسلامی نشان داد و با بهره گیری از آموزه های دین مبین اسلام و رهبری حکیمانه خود، موجب ایجاد اتحاد در میان اقشار مختلف مردم کشور شد که این موضوع به مقاومت مردم در برابر زورگویی های طاغوت و سرنگونی رژیم منحوس ستم شاهی منجرشد.
حجت الاسلام خسروی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نیز شهدا و ایثارگران به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند و با جان و مال خود از اسلام و میهن اسلامی دفاع کردند و عزت و استقلال را برای این کشور به ارمغان آوردند.
وی افزود: پیروزی نهایی، زمانی حاصل می شود که اسلام با همه ابعاد و احکامش در کشور اجرا و پیاده شود و البته پیروزی بالاتر آن است که اسلام در تمام نقاط جهان حکومت کند چراکه اسلام همیشه موجب سعادت بشریت خواهدبود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان داراب نیز در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینی های شهدا و ایثارگران گفت: شهدا چراغ راه هدایت هستند و  ما هرکجا که راه راگم کردیم می توانیم با استفاده از روشنایی وجود آن ها، راه درست را بیابیم.
قاسم مرادی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت که امروزه یکی از اصلی ترین نیازهای فرهنگی جامعه محسوب می شود نیز جز با معرفی سیره شهدا، بازخوانی و نشر وصایای شهیدان و ترویج عملی آن در جامعه به دست نمی آید که امیدواریم مسئولین توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.
گفتنی است شهرستان داراب در دوران دفاع مقدس 541 شهید تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.
کد مطلب: 292214