داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری اجلاسیه شهدای زن در کردستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
اجلاسیه شهدای زن از برنامه‌های ۵۴۰۰ شهید استان کردستان با حضور معصومه ظهیری، مدیر فرهنگی حوزه‌های علمیه زنان کشور، مدیرکل و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان و رئیس بنیاد شهرستان سنندج و جمعی از مسئولان استانی در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد.
 
به گزارش ایثار، مدیرکل و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان و رئیس بنیاد شهرستان سنندج در اجلاسیه شهدای زن که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد، حضور یافتند.
معصومه ظهیری، مدیر فرهنگی حوزه‌های علمیه زنان کشور در مراسم اجلاسیه شهدای زن استان کردستان انقلاب اسلامی ایران را احیاگر اسلام ناب محمدی دانست و اظهار کرد: دین اسلام با حیات پیامبر اکرم و بعثت ایشان بهترین‌ها را برای بشریت به ارمغان آورد.
وی افزود: وعده الهی با حمایت خون شهدا، جانبازان و ایثارگران از سمیه، عمار و یاسر صدر اسلام تا شهدای کربلا و مقاومت هشت ساله دفاع مقدس دنبال شده است.
ظهیری اجلاسیه شهدای زن را بهانه‌ای برای بازنگری جایگاه زنان دانست و اعلام کرد: زنان شهیده در کنار مردان انقلاب اسلامی ایران احیاگر جریان اسلام ناب محمدی(ص) هستند.
وی مهم‌ترین دلیل برگزاری این اجلاسیه ها را یادآوری میراث شهادت برای نسل‌های جوان اعلام و عنوان کرد: رمز پیروزی ما در انقلاب اسلامی این بود که قومیت‌ها ضمن حفظ اصالت‌ها و جریان‌های فرهنگی بزرگ رنگ باختند و یکی شدند.
مدیر فرهنگی حوزه‌های علمیه زنان کشور افزود: در هر شرایطی ملت ایران یک دست و همصدا گوش به فرمان ندای رهبری هستند و لبیک گویان در این عرصه حاضر در میدان هستیم. نسل چهارمی‌ها انقلاب نیز امروز آمده‌اند تا یادبگیرند و به گذشتگان اعلام کنند که ما هستیم، نگران نباشید
وی اعلام کرد: ما در انقلاب اسلامی جریان جنگ تحمیلی هشت ساله، ترور، فشارهای اقتصادی، ناتوی فرهنگی، هجمه های فرهنگی، جریان نفوذ را داشتیم اما در کنار هم نشستیم و با دشمنان مقابله کردیم.بتول سرکانی، مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در اجلاسیه شهدای زن استان کردستان اظهار کرد: از ۲۰۰ زن شهیده کشور که به دستان منافقان نظام و انقلاب ‌ترور شده‌اند، ۷۱ ‌ در استان کردستان ‌و از این تعداد ۱۳ زن شهید پیشمرگ مسلمان کُرد هستند.
وی افزود: استان کردستان مزین به شهادت شهیده ناهید فاتحی کرجو بوده که جان خود را در راستای حفظ و حراست ارزش‌های اسلامی داده و در سال ۶۱ به دست عوامل ضدانقلاب زنده به گور شد.
مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان اظهار کرد: زنان و دختران جامعه امروز باید با اهداف و آرمان‌های شهدا آشنا شوند و بدانند که زنان جامعه ما همپای مردان برای قدرتمند شدن نهال انقلاب تلاش کردند.
بتول سرکانی بیان کرد: مردان سلحشور ایران به کمک زنان توانستند قله‌های نبرد و استقامت را فتح کنند چراکه زنان جامعه ما تقوا، ولایت‌مداری، صبر، مقاومت، استقامت و شهامت را سرلوحه زندگی خود قرار دادند.
وی افزود: از سال ۹۳ در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اقدامات مؤثری را انجام داده است.
سرکانی یادآور شد: اجلاسیه شهدای زنان، برگزاری یادواره ۵۶۲ شهید زن استان کردستان، ایجاد بانک اطلاعاتی شهدای زن، برگزاری یادواره شهدای استان، برگزاری دو هزار و ۱۷۴ مورد جشنواره فرهنگی از جمله اقدامات بسیج حامعه زنان در راستای برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان بوده است.
 
کد مطلب: 292298
 
 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور