داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج به همت کنگره 5400 شهید استان کردستان و بنیاد شهید شهرستان سنندج در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد.
 
به گزارش ایثار، سردار غلامحسین غیب پور، در اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج اظهار کرد: پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به یمن فداکاری‌های شهیدان است که اسلام را بیمه و انقلاب را منتشر کردند.
وی افزود: جایگاه شهیدان در رفیع ترین مرتبه است چون آنچه را که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و جان خود را در راه دین خدا و اعتلای انقلاب اسلامی فدا کردند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه استان کردستان آدرس مناسبی برای نشان دادن ددمنشی و حقارت دشمنان است، ذکر کرد: کردستان پنج هزار و 400 شهید را تقدیم انقلاب کرده است که نبایستی این تعداد را با جمعیت کنونی قیاس کرد، بلکه باید به نسبت جمعیت اوایل انقلاب مقایسه کرد تا بتوان عمق این فداکاری را درک کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی مفتخر است که از حرکت سیدالشهدا(ع) پیروی کرده و ما به برکت نهضت حسینی پای انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم و تا زمانی که در این راه حرکت کنیم این انقلاب پابرجاست.
غیب پور در ادامه با عنوان اینکه راه شهیدان راه آزادگی، ایستادگی و خدمت به مردم است، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد این راه را از ما بگیرد که باید این گنجینه عظیم را حفظ کرد.
وی خاطرنشان کرد: هرمسئولی که به مردم خدمت نمی‌کند راهش از راه شهیدان جداست، چون هرکسی که سر سفره نظام و انقلاب نشسته است باید به مردمانی که چهل سال پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند، خدمت کند.
وی تاکید کرد: هرکسی که در خط شهیدان قرار دارد نگاهش را نبایست از سکاندار کشتی انقلاب برگرداند، چون این نگاه لازمه در خطِ نظام بودن است.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه این نشست عنوان کرد: یکی از مهمترین دستورات دین اسلام که در روایات آمده این است که در مقابل ظالم استقامت داشته باشید و ظالم را طرد کنید.
ماموستا حسینی ذکر کرد: سرداران سپاه متخلص به اخلاق و آداب حسینی هستند و رمز موفقیت آنها مردمداری و در قلب و بطن مردم بودن است.
وی گفت: تا زمانی که در مشی خدا حرکت کنیم و ولایتمدار باشیم به کشور آسیبی نمی‌رسد.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه سخنان خود به مقام والای شهیدان اشاره و خاطرنشان کرد: شهدا به خداوند نزدیک هستند، در عمق قلوب مسلمین و در بهشت جای دارند و در کنار شهدای صدر اسلام قرار گرفته‌اند.
وی در پایان از مسئولان خواست که خدادار و مردمدار باشند و آنچه را که در توان دارند برای رفع مشکلات مردم به کار بگیرند.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه ذکر کرد: طی هشت سال گذشته ۲ میلیون زائر راهیان نور از یادمان‌های شهدا در استان کردستان بازدید کرده‌اند و از استان نیز اردوهایی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شده‌اند.
محمدحسین رجبی همچنین افزایش ظرفیت زائرسراهای استان از ۵۰۰ نفر به ۳۵۰۰ نفر را از دیگر اقدامات سپاه برشمرد و اضافه کرد: همچنین در بخش اردوهای جهادی نیز اولین استانی بودیم که در زلزله ناگوار کرمانشاه حضور بهم رساندیم و در زلزله لرستان نیز نیروهای ما به موقع اعزام شدند.
وی در پایان به تعهد انجام ۱۲۰۰ پروژه عام المنفعه و زودبازده به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: ما تعداد این پروژه‌ها را به ۲ هزار پروژه افزایش داده‌ایم و در جهت خدمت به مردم محروم استان آنها را انجام می‌دهیم.
انتهای پیام
 
کد مطلب: 292302
 
 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور