افزایش وام صندوق قرض الحسنه شاهد از 15 به 20 میلیون تومان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد گفت: پیش بینی ما برای سال جاری بیش از هزار و پانصد میلیارد تومان است که سقف وام را از 15 میلیون به 20 میلیون تومان رسانده ایم.
افزایش وام صندوق قرض الحسنه شاهد از 15 به 20 میلیون تومان
 
به گزارش «ایثار»، اسلام کریمی در بازدید از صندوق قرض الحسنه شاهد خراسان رضوی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ایثار رضوی گفت: صندوق قرض الحسنه شاهد یکی از کارهای خیری است که با همکاری بنیاد و جامعه ایثارگری در حال انجام است، لذا بعد از پرداخت هر وام، ایثارگر یک پیام دریافت می کند، که رضایت شما در چه سطح بوده است؛ خوشبختانه  98 درصد از پاسخ دهندگان به این پرسش، اعلام رضایت کامل داشته اند.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد کشور ضمن تشکر از مدیرکل و مدیرصندوق شاهد خراسان رضوی گفت: در سال 97 صندوق شاهد، هزار و چهارصد میلیارد تومان وام به خانواده های شاهد و ایثارگر در کشور در کمترین زمان ممکن بدون سود و با کارمزد چهار درصد پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه بر اساس مجوز بانک مرکزی وام پرداخت شده است، افزود: پیش بینی ما برای سال جاری بیش از هزار و پانصد میلیارد تومان است که سقف وام را از 15 میلیون به 20 میلیون تومان رسانده ایم.
وی با بیان اینکه در فروردین با توجه به تعطیلات و تغییر و تحولات صندوق، وام به ایثارگران پرداخت نمی شود، افزود: پرداخت وام به ایثارگران استان خراسان رضوی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و تا اوایل خردادماه بیش از 14 و نیم میلیارد تومان بوده است.
کریمی تصریح کرد: بر اساس تکلیف بانک مرکزی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، 68 میلیارد تومان وام قرض الحسنه در اردیبهشت ماه به جامعه ایثارگری چند استان سیل زده پرداخت شده است.
وی با اشاره به سند چشم اندازی که امور اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری ابلاغ کرده است، افزود: بر این اساس، سندهای سه، پنج و ده ساله برای صندوق قرض الحسنه شاهد در حال تدوین است که استفاده از نیروهای کارآمد و تسهیل در پرداختی ها به ایثارگران در کمترین زمان ممکن و با رضایت کامل ایثارگران باید انجام شود.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد ادامه داد: برنامه های آموزشی مختلفی برای کارکنان صندوق داریم که بتوانیم بهبود موثر و سطح رضایتمندی ایثارگران را افزایش دهیم. همچنین دستورالعمل ها، آیین نامه ها و مقررارتی که سال های گذشته در خصوص پرداختی به ایثارگران وجود داشته با توجه به نقطه  نظرات بانک مرکزی در حال تغییر است و نظارت بیشتر شده است. بر همین اساس خواسته بانک مرکزی و نگاه بنیاد به این است که شرایطی فراهم شود که در کمترین زمان و با بهترین روش کیفیت، خدمات ارائه شود.
وی با بیان اینکه سقف وام 20 میلیون تومان است افزود:  با توجه به اینکه تعدادی از ایثارگران سپرده بیشتری نزد صندوق شاهد دارند، در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم که برای این دسته از عزیزان سقف وام را افزایش دهیم.
مدیرعامل صندوق شاهد به اقدامات این صندوق در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: مقرر شده تا پایان سال جاری، 180میلیار تومان وام در اختیار ده هزار نفر از جامعه ایثارگری قرار گیرد لذا فقط ایثارگرانی می توانند از این وام ها استفاده کنند که عضو صندوق بوده و وام قبلی خود را تسویه کرده باشند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 292336