داخلی صفحه قم خبر
 
​فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ اهل بیت (ع) است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
همزمان با سالروز شهادت آیت الله سید محمد رضا سعیدی جمعی از فرماندهان بسیج خواهران وزرات خانه ها ارگانها و نهادهای اجرایی با فرزند برومند ایشان، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار کردند.
​فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ اهل بیت (ع) است
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، در این دیدار که مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران نیز حضور داشت، امام جمعه قم به مقام شامخ بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) اشاره کرد و فرهنگ ایثار و شهادت را برگرفته از فرهنگ اهل بیت (ع) ذکرکرد.
آیت الله سعیدی تاکید کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) مهاجر الی الله و مجاهده فی سبیل الله هستند، از برکات حضور ایشان حضور مراجع و حوزه علمیه و نشر معارف اسلامی است، امروز قم خاستگاه انقلاب است، شهری که همواره مدافع مکتب اهل بیت (ع) بوده است.
وی ادامه داد: بانوان اسلام  الگوهای شایسته در ایمان، پاکدامن، عالمه، محجبه، عفیفه و با حضور موثر در صحنه های انقلابی هستند. شخصیت های برجسته ای چون زینب کبرا (س) که در اسارت در واقع دشمن را اسیر ساختند و در سخت ترین شرایط نیز برای اعتلای کلمه الله کوشیدند.
امام جمعه قم تاکید کرد: نقش زنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس با پیروی از سیره اهل بیت (ع) بود، ایشان علاوه بر اینکه خود حضور موثر داشتند و نقش آفرین بودند در دامان پاکشان فرزندانی را تربیت کردند و در راه اسلام فدا نمودند.
کد مطلب: 292363