عمل به آرمان‌های شهدا یک واجب اسلامی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد در دیدار با خانواده شهید مبینی گفت: امروزه وظیفه ما مسئولین عمل به آرمان‌های شهدا به عنوان یک واجب اسلامی و خدمت به جامعه ایثارگری است.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: طی برنامه های دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، امروز با خانواده شهید هاشم مبینی تنها شهید نیروی دریایی استان با حضور معاون انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد، مشاور استاندار در امور ایثارگران و سایر مسئولین دیدار و تجلیل شد.
اسماعیل عسگری رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد در حاشیه این سرکشی گفت: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در راستای اعتلای ایران اسلامی و پیاده شدن احکام و ارزش‌های الهی در جامعه جان عزیزان خود را در این راه فدا کردند و امروزه وظیفه ما مسئولین عمل به آرمان‌های شهدا به عنوان یک واجب اسلامی و خدمت به جامعه ایثارگری است.

عسگری خاطرنشان کرد: سخن از شهید گفتن جز با تکیه‌بر قرآن مجید ممکن نیست و نمی‌توان مقام شهید را مادون قرآن توصیف کرد، همچنین در آیه دوم سوره ملک، شأن شهدای والامقام از زاویه‌ای دیگر برای ما ترسیم‌شده است.
رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد شهادت را رمز ماندگاری انقلاب خواند و افزود: چنان‌که خون سیدالشهدا قیام عاشورا را معنا بخشید، شهدای انقلاب نیز با خون خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند.

گفتنی است هاشم مبینی دهکردی چهارم مرداد 1335 در شهرستان شهرکرد به دنیا آمد. پدرش حسین کشاورز بود و مادرش نازنین نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. ملوان ارتش بود. سال 1357 ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان مهناو یکم ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم مهر 1359 در بندر امام خمینی ماهشهر به شهادت رسید. اثری از پیکر وی به دست نیامد. مزار یادبود وی در بهشت دو معصوم زادگاهش قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 292493