داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
مناسب سازی فضاهای شهری باید بر اساس نیازهای جانبازان باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
رئيس بنياد اراك گفت: مناسب سازی فضاهای شهری باید بر اساس نیازهای جانبازان باشد .
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي"‌،مصطفي دادوند ضمن تاکید برای مناسب سازي فضاهاي شهري براي جانبازان گفت: ارزیابی فضاهای عمومی با توجه به نیازهای جانبازان و برنامه ریزی برای آنان یکی از ضروریات هر جامعه،بخصوص جامعه ماست که بعد از جنگ تحمیلی با جمع زیادی از جانبازان و معلولان مواجه شده است.
وي بيان كرد:محیط شهری باید ارائه دهنده خدمات بیشتر به اقشار آسیب پذیر باشد تا این گروه از صحنه جامعه محو نگردد و به فراموشی سپرده نشوند.
رئيس بنياد تاكيد كرد: مناسب سازی فضاهای شهری بستر کالبدی در جهت رسیدن به فرصت های برابر برای جانبازان و معلولين به منظور تحرک و جابجایی در سطح شهر و دسترسی آنها به تمامی فضاهای شهری از ضروریات رشد و توسعه جامعه محسوب می شود.
دادوند اظهار كرد: جانبازان به عنوان شهروندان جامعه دارای حق و حقوقی هستند که باید به آن ها توجه شود از جمله موضوع طراحی و مناسب سازی فضاهای شهری برای این قشر است به صورتی که اگرجانباز به دلیل نامناسب بودن فضاهای مختلف شهری قادر به دسترسی به مکان ها و فضاهای مورد نیاز خود نباشد با مشکلات و تنگناهای متعددی مواجه خواهد شد.
گفتني است صبح چهار شنبه 22 خرداد 98 بازديد ازسطح شهر جهت تردد آسان جانبازان و معلولين باحضور ناظران فني بنياد ، بهزيستي و شهرداري انجام و در خصوص رفع مشكلات ترددجانبازان تبادل نظرشد.
انتهای پیام/ 
کد مطلب: 292494