داخلی صفحه کردستان خبر
 
​نسل جدید باید شهدا را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بانه شهدا را الگوی ایثار، مقاومت و رادمردی دانست و گفت: همه مردم بویژه نسل جدید بایستی شهدا را در زندگی الگو و سرمشق خود قرار دهند.
 
به گزارش ایثار، زرین، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بانه در دیدار با خانواده های شهدا عبدالله فرجی و شهیدمحمدامین عبداللهی که باحضور مصطفی پیرزاد، معاون هماهنگ کننده سپاه بانه و و محمدی معاون فرمانداری بانه و در راستای کنگره 5400 شهید استان کردستان انجام شد، شهدا را الگوی ایثار، مقاومت و رادمردی دانست و اظهار کرد: همه مردم بویژه نسل جدید بایستی شهدا را در زندگی الگو و سرمشق خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه همه ما به عنوان سرباز ولايت مديون مجاهدت شهداي ايثارگر هستيم، افزود: امیدواریم بتوانیم با تفکری معنوی به خانواده‌های شهدا به عنوان بهترین بندگان خدا خدمتی صادقانه کرده و رسالت‌های خود را در راستای پیشبرد اهداف رهبر معظم انقلاب روز به روز  پیش ببریم.
زرین، پاسداشت آرمان شهدا و تکریم جایگاه والای شهدای انقلاب اسلامی رسالت و وظیفه همگانی ذکر و عنوان کرد: خدمت به شهدا بعد از شهید شدن آنان، خدمت و سعادت بزرگی است و به فرموده قرآن کریم، شهیدان هرگز نمی‌میرند.
وی، در پایان با اشاره اهمیت والای شهادت در دین مبین اسلام، بیان کرد: اقتدار و عظمت ایران اسلامی مرهون ایثارگری های خون شهدا و مجاهدت رزمندگان هستیم.
شهید عبدالله فرجی متولد۱۳۳۲  با عضویت بسیج در سال 15/03/63 در بمباران هوایی پارک پانزده خرداد بانه به مقام شهادت نائل آمد.
شهیدمحمدامین عبداللهی، متولد ۱۳۳۷با عضویت در بسیج در 10/04/72 درحین اسارت رژیم بعثی عراق به شهادت رسید.
همچنین در ادامه این دیدار رئیس بنیاد شهید بانه و هیئت همراه با آمنه احمدیان مادر شهیدان طاهر و مجید لطفی که دارای دو شهید و یک جانباز ۳۰ درصدی بود، دیدار کردند.
 
کد مطلب: 292616
 
 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...