رئیس فدراسیون تکواندو کشور
شهدا اسطوره های معاصر هستند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳
رئیس فدراسیون تکواندو کشور گفت:شهدا اسطوره های معاصر هستند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، اولین یادواره شهدای ورزشکار، پنج شنبه 23 خرداد در مصلی امام خمینی (ره) با حضور با شکوه آحاد مردم به ویژه ورزشکاران و خانواده شهداو ایثارگران برگزار شد.
سید محمدرضا پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو کشور مهمان و سخنران مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: تنها قهرمانان ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران شهدا هستند, هر کاری برای شهدا انجام می شود قطعا با انتخاب خودشان است و هرکس در مسیر شهدا قرا می گیرد کار او قطعا در نزد خداوند ماندگار خواهد بود.
پولادگر اظهار داشت: شهدا نیازی به زنده نگهداشتن نامشان ندارند و در نزد پروردگارشان حضور دارند و این ما هستیم که به شهدا نیاز داریم.
وی در ادامه با اشاره به وظایف خطیر مسئولان و مردم نسبت به شهدا افزود: شهدا اسطوره های ما هستند و آنها بودند که هویت ما را رقم زدند و ما گاهی این اسطوره ها را فراموش می کنیم. به همت این اسطوره ها بود که حتی یک وجب از خاک میهن عزیزمان در طول جنگ تحمیلی جدا نشد و اگر جوانان ما دنبال الگو هستند قطعا شهدا هستند که الگوی آنها هستند و خواهند بود.
رییس فدراسیون تکواندو کشور اظهار داشت: والدین شهدا منبع عظیم فیض هستند و بایستی شهدا را شاخص و الگو قرار داد.
وی افزود: ما نیاز داریم به شهدا و جوانان ما نیاز دارند اسطوره‌های این تاریخ معاصر کشور را در بین آنها زنده نگه داریم؛ ملت‌ها نیاز دارند به اسطوره اما متاسفانه برخی مسئولان ما این موضوع را فراموش می‌کنند در صورتی که اسطوره‌ها آینده یک کشور را رقم می‌زنند.
پولادگر تصریح کرد: امروز حلقه مفقوده، بی‌هویتی است که برخی جوانان دچار آن هستند و به همین دلیل به دنبال خارج شدن از کشور هستند و اگر هویت واقعی خود را داشته باشند ترک وطن نمی‌کنند و اسطوره‌ها این مشکل را رفع می‌کنند.
رئیس فدراسیون تکواندو ‌با اشاره به اسطوره‌های معاصر ما یعنی شهدا اظهار داشت: این‌ها تاریخ جنگ هزار ساله ما را رقم زدند و در آن یک متر از خاک ما را از دست نداده‌اند؛ وقتی شهدا این کار بزرگ را کرده‌اند اسطوره خواهند بود و برای جوانان ما باید الگو باشند.
عطر افشانی گلزار مطهر شهدا، دکلمه، اجرای نمایش و اجرای سرود از جمله برنامه های این یادواره بود.
اولین یادواره شهدای ورزشکار با حضور حمید بنایی نماینده، حامدقربانی فرماندار، ابراهیم زاده فرمانده نیروی مقاومت بسیج، محمد شهابی رئیس بنیاد، محمدی رئیس اداره اطلاعات، محمدعلی حجازی بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان عالی شهرستان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد. 
 در پایان این مراسم از خانواده شهدای ورزشکار با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است شهرستان گناباد 332 شهید، 925 جانباز و  25 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
وجیهه عجمی خبرنگار ایثار رضوی در گناباد
 

کد مطلب: 292618
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...