داخلی صفحه گیلان خبر
 
رئیس سازمان اوقاف:
شهیدان در نزد خدا مقام شفاعت دارند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
رئیس سازمان اوقاف کشور در مراسم سالگرد شهید حسن عشوری گفت:شهیدان در نزد خدا مقام شفاعت دارند و اولین قطره خون شهید باعث آمرزش گناهان می شود.
 
به گزارش ایثار گیلان،حجت الاسلام سید مهدی خاموشی عصر پنجشنبه 23 خرداد در دومین سالگرد شهید مدافع امنیت «حسن عشوری»که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گلزار شهدای بقعه متبرکه امامزادگان ماچیان رودسر برگزار شد،گفت:عزت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدا است.
وی با بیان اینکه تا زمانی که در مسیر آرمان های شهدا و ولایت فقیه گام برداریم،انقلاب اسلامی پاینده و بالنده خواهد بود،افزود:شهیدان زنده هستند و در نزد خدای خود روزی می خورند.
حجت الاسلام خاموشی در ادامه به برخی از ویژگی های شهید و جایگاه آنها در نزد خداوند متعال اشاره کرد و گفت:شهیدان در نزد خدا مقام شفاعت دارند و اولین قطره خون شهید باعث آمرزش گناهان می شود.
رئیس سارمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه بالاتر از شهادت در راه خدا عملی وجود ندارد،افزود:شهیدان عشوری و ححجی ها انقلاب کردند.آنها هدف‌های واحد داشتند و با جهاد خود نشان دادند از خواص الهی هستند و به ما نیز عزت و عظمت دادند.
وی با بیان اینکه یکی از انتظارات شهدا از ما حفظ انقلاب و پیروی از ولایت فقیه است،تصریح کرد:خون شهدا،انقلاب اسلامی را بیمه کرده و ضامن ماندگاری آن است.
حجت الاسلام خاموشی در ادامه با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی تمدن ساز بوده و زمینه بیداری اسلامی در بسیاری از کشورهای اسلامی شده است،تأکید کرد:محور مقاومت در سال‌های اخیر عراق را از وجود داعش پاک کرده هماهنگونه که این گروه تروریستی در سوریه نفس‌های آخر را می‌کشد.
شهید مدافع امنیت«حسن عشوری»از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که در مبارزه با گروهک‌های تکفیری و تروریستی در چابهار استان سیستان و بلوچستان به فیض شهادت رسید.
لازم به ذکر است در دومین سالگرد شهادت شهید «حسن عشوری»،والدین شهید «محسن حججی» نیز حضور داشتند و پیکر مطهر یک شهید گمنام نیز قبل از آغاز مراسم تشییع شد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 292735