داخلی صفحه همدان خبر
 
مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت در همدان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
بیست و ششمین مجمع فرماندهان و پیشکسوتان جهاد و شهادت همدان با حضور عارف مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و دیگر مسئولان، نماینده ولی فقیه در استان و با سخنرانی آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار همدان، عصر پنجشنبه 26 مجمع فرماندهان و پیشکسوتان جهادت و شهادت استان همدان به  میزبانی جهاد کشاورزی استان با حضور مدیرکل بنیاد استان همدان، فرماندهان، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان، جمعی از مسئولان و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس و به یاد و خاطره شهدای جهادسازندگی برگزار شد.
در این مراسم منصور رضوانی جلال با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: در سال 58 جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد تا با حضور در روستاها و مناطق محروم کشور به مردم محروم خدمت‌رسانی کند.
 وی با بیان اینکه بدنه این سازمان و نهاد انقلابی را اقشار مختلف مردم شکل می‌دادند، افزود: این نهاد انقلابی توانست در بخش‌های مختلف عمرانی، زیر بنایی، فرهنگی و به ویژه در بخش کشاورزی خدمات ارزنده‌ای را ارائه دهد.
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان عنوان کرد: با آغاز جنگ تحمیلی نیز جهاد سازندگی علاوه بر روستاها، خدمات خود را به جبهه‌های جنگ انتفال داد و توانست در این عرصه نیز در بخش کمیته آب، سنگر سازی، پل و راه سازی و دیگر بخش افتخار آفرینی کند به گونه‌ای امام (ره) لقب پر افتخار سنگر سازان بی سنگر را به آنها اعطا کرد.
وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی و ادغام این نهاد با وزارت کشاورزی در سال 77  مسئولیت‌های جدیدی بر عهده این نهاد گذاشته شد، گفت: آن زمان ما در حال جنگ نظامی بودیم و پس از آن درگیر جنگ اقتصادی شدیم، جنگی که دشمنان در تلاش بودند با آسیب رساندن به عرصه کشاورزی، امینت غذایی ما را تهدید کنند.
رضوانی جلال با تاکید براینکه ما توانستیم میزان تولید محصولات در کشور را از 26 میلیون تن محصول در ابتدای انقلاب به 122 میلیون تن محصول در سال 97 برسانیم افزود: میزان تولید محصولات کشاورزی در استان همدان در ابتدای پیروزی انقلاب یک میلیون تن بود که این رقم در سال 97 به 4.9 میلیون تن رسیده است.
وی تصریح کرد: امروز تاکید ما برای پیروزی در این جنگ اقتصادی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است تا اینگونه بتوانیم با وجود کم آبی و کاهش اراضی آبی، تولیدات خود را در سطح مطلوبی حفظ کنیم.
کد مطلب: 292736