داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
ترویج فرهنگ ایثار نیازمند تقویت تعاملات دستگاه‌هاست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه نیازمند تقویت تعاملات دو سویه مسوولان دستگاه‌های اجرایی است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه حوزه معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل، فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی و سایر کارکنان ستادی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برگزار شد.
در این جلسه، حقایق‌پور گفت: ماموریت‌هایی برای معاونت فرهنگی بنیاد استان تعریف شده که از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است به همین دلیل باید مورد توجه همه‌ی کارکنان این معاونت باشد.
وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین وظایف معاونت یاد شده است که بایستی با استفاده از راهکارهای موثر در سطح جامعه اجرایی شود.
حقایق‌پور با بیان اینکه بنیاد وظیفه‌ی ارایه‌ی خدمات حمایتی به جامعه ایثارگران را دارد که به تنهایی از عهده‌ی این کار برمی‌آید، افزود: ولی این نهاد در حوزه‌ی فرهنگی که مهمترین رسالتش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده نیازمند مشارکت همه‌ی دستگاه‌های اجرایی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: مسوولان کشوری بنیاد نیز تاکید ویژه بر انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور شناساندن سیره‌ی شهدا به آحاد جامعه بویژه جوانان دارد تا فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه اشاعه یابد.
وی افزود: اگر مسوولان به عرصه‌ی فرهنگ توجه ویژه‌ای داشته باشند و با همکاری و هماهنگی یکدیگر فعالیت‌های فرهنگی موثری را انجام دهند، بسیاری از مشکلات موجود جامعه برطرف خواهد شد.
حقایق‌پور بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی در انجام ماموریت‌های فرهنگی بنیاد را ضروری برشمرد و گفت: باید در تحقق این مهم، مسوولان معاونت فرهنگی برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشد تا بتوانیم به نتایج موثری دست یابیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه نیازمند تقویت تعاملات دو سویه مسوولان دستگاه‌های اجرایی است.
این مسوول افزود: مسوولان بنیاد علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی دستگاه‌ها، باید هر آنچه امکانات در حوزه‌ی فرهنگ دارند در اختیار نهادها قرار دهند تا تحقق این مهم موجب تقویت تعاملات دو سویه شود.
حقایق‌پور با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در فضای مجازی گفت: کارکنان بنیاد باید از این فضا جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی ارزشی ایثار و شهادت استفاده کرده تا بتوانند با تهاجم فرهنگی مبارزه کنند.
در ادامه جلسه، نسخه‌چی برنامه‌های معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد استان قزوین را تشریح کرد و گفت: همه‌ی تلاش خود را می‌کنیم تا این برنامه‌ها اجرایی شود.
در جلسه فوق، کارکنان فرهنگی نیز مسایل و مشکلات خود را مطرح و راهکارهای پیشنهادی جهت رفع آنها را ارایه کردند.
گفتنی است: در این جلسه، حقایق‌پور با اهدای لوح تقدیر از زحمات موحد لطفی جانشین معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد استان قزوین تجلیل کرد.
کد مطلب: 292752
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...