داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری یادواره شهدا تلنگری برای بیدار شدن ماست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیجار گفت: بزرگداشت نام و یاد شهدا در واقع تلنگری برای بیدار باش ما و فرهنگ‌سازی ایثار و شهادت در بین نسل جوان است.
 
به گزارش ایثار، پوره قروه خان، در مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای بیجار که در آستانه برگزاری کنگره 5400 شهید استان انجام شد، اظهار کرد: شهدا با گذشتن از جان خود دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند و همین امر وظیفه ما را در قبال آنان سنگین‌تر می‌کند.
وی افزود: بزرگداشت نام و یاد شهدا در واقع تلنگری برای بیدار باش ما و فرهنگ‌سازی ایثار و شهادت در بین نسل جوان است.
پوره قره‌خان به در پیش بودن برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان اشاره و عنوان کرد: در شهرستان بیجار در راستای برگزاری این کنگره یادواره های شهدا، یادواره شهدای آبروی محله،و یادواره های دیگر در مراکز و بخش ها، شهرها و روستاهای بیجار مزین به نام 5400 شهید استان کردستان برگزار شده است.
وی کار فرهنگی را کاری ارزشمند دانست و گفت: وقتی کار فرهنگی  حول محور شهید و شهادت باشد، ارزشش به مراتب هزاران هزار برابر می شود.
وی افزود: ارزش معنوی یک برنامه فرهنگی حول محور شهیدو شهادت آنقدر زیاد است که اگر تمام دریاها مرکب شود و تمام نی ها قلم باز نمی توان جایگاه شهید و شهادت را به رشته تحریر درآورد.
کد مطلب: 293005