داخلی صفحه کردستان خبر
 
رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
درآستانه برگزاری اجلاسیه پایانی کنگره ملی 5400 شهید کردستان، آئین رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان با حضور جمعی از مسئولان امروز، 28 خردادماه در اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار کردستان، رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در مراسم رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان در ساختمان اصلی اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد، با بیان اینکه روز پنجشنبه 30 خرداد  اجلاسیه پایانی کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان برگزار می‌شود؛ اظهار کرد: از حدود چهار سال پیش بعد از برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در استان، برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره انجام شده است.
وی افزود: بعد از تصمیم برای برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان، مصوب شد کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان تشکیل شود و خوشبختانه این کارگروه به صورت خود جوش در اکثر برنامه های فرهنگی پیشقدم بوده است.
قربانی از تلاش و زحمات کلیه دست اندرکاران کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: در همین راستا، سایر دستگاه های برون سازمانی نیر کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان را همراهی کرده و جا دارد از زحمات آنان تقدیر شود.
وی در ادامه به تشریح اهم اقدامات و فعالیت های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره 5400 شهید استان کردستان پرداخت و تشکیل 17 کارگروه به منظور پیگیری برنامه‌ها در سطح استان، شهرستان‌ها و مناطق را اولین اقدام این کمیته عنوان و بیان کرد: این کارگروه‌ها 45 فعالیت را در همین راستا انجام داده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان برگزاری 415 یادواره شهدای دانش آموز در 415 آموزشگاه استان، برگزاری اجلاسیه متمرکز در  16 شهرستان و منطقه، برگزاری اجلاسیه استانی به صورت منسجم و عمومی، برگزاری همایش بانوان به منظور تجلیل از فرهنگیان ایثارگر، برگزاری اجلاسیه شهدای سواد آموزی باحضور معاون وزیر را از اهم این اقدامات برشمرد.
وی همچنین از تدوین و تنظیم سرودهای دانش آموزی در سطح مدارس استان خبر داد و گفت: فاخر و شاخص این سرودهای دانش‌آموزی در سطح استان انتخاب و پنجشنبه، زمان برگزاری کنگره نهایی 5400 شهید استان کردستان این سرود دانش آموزی اجرا خواهد شد.
قربانی شرکت پنج هزار دانش‌آموز استان در مسابقات ورزش دانش آموزی را یکی دیگر از برنامه‌های مهم در راستای کنگره 5400 شهید استان ذکر وعنوان کرد: مسابقات انشا نویسی، وبلاگ نویسی، داستان نویسی و قصه نویسی نیز در میان کلیه دانش‌آموزان برگزارشده است.
وی همچنین از احداث و بهره برداری از 38 آموزشگاه با اعتبارات دولتی با نام گذاری این مراکز با نام و یاد شهدای عزیز خبرداد و گفت: کلاس‌های درسی واحدهای آموزشی و اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج به همین نام افتتاح شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اعزام  26 هزار دانش آموز و فرهنگیان استان در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال غرب و جنوب کشور و بازدید از یادمان های دفاع مقدس افزود: آخرین اقدام انجام شده در این راستا، رونمایی از یادمان 54 شهید فرهنگی  خواهد بود.
قربانی در پایان مأنوس کردن دانش‌آموزان و فرهنگیان و تقویت و ارتقای معرفت و شناخت آنان نسبت به ارزش ایثار و شهادت را از اهداف و برنامه‌های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان عنوان و ابراز امیدورای کرد که فرهنگیان و دانش آموزان استان پیروان خوبی برای شهدای استان کردستان باشند.
انتهای پیام
 
 
کد مطلب: 293271