داخلی صفحه همدان خبر
 
جلسه هماهنگی یادواره شهدای هفتم تیر در شهرستان نهاوند برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
مغیثی امام جمعه نهاوند در جلسه هماهنگی یادواره شهدای هفتم تیر گفت: خون شهدای هفتم تیر انقلاب اسلامی را بیمه کرد.
 
به گزارش بنیاد نهاوند در روز چهارشنبه  29خرداد98 ساعت17 جلسه هماهنگی یادواره شهدای هفتم تیر در دفتر امام جمعه نهاوند با حضور  خدارحمی رییس بنیاد نهاوند ، فرماندار و بخشداران، ادارات عضو کمیته ایثارگران و سایر مسئولین این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای جلسه مغیثی امام جمعه نهاوند با اشاره به گرامیداشت شهدای هفتم تیر خاطرنشان کرد:دستاوردهای عظیم حادثه هفتم تیر برای ملت ایران ملموس و قابل‌مشاهده است و خون شهدای هفتم تیر انقلاب اسلامی را بیمه کرد و جا دارد از یاد و خاطر شهید شاخص هفتم تیر شهید بهشتی و نیز شهید حیدری اولین امام جمعه نهاوند را گرامی بداریم.
 درادامه خدارحمی رییس بنیاد شهید نهاوند گفت یک قطره ازخون شهدا می‌تواند همه جامعه را تحت تأثیر قراردهد، اما برخی ازشهدا بانام خود چنان تأثیری می‌گذاشتند که مسیر یک حرکت را تعیین می‌کردند، اسلام نیز ازابتدا تاکنون با نام و خون شهدا زنده مانده است.
وي درپایان گفت: بايد فرهنگ ايثاروشهادت درجامعه را گسترش دهيم که برگزاری یادواره های شهدا از قبیل کارهایی که موجب گسترش این فرهنگ در جامعه می شود.
در ادامه هریک از اعضا نقطه نظرات خود را بیان نمودند که چند مورد به تصویب اعضا رسید:
1- مقرر گردید مراسم در روز پنج شنبه 6 تیرماه 1398 ساعت 10 الی 12 صبح در مسجد شهید آیت اله حیدری در کنار مزار این شهید گرانقدر برگزار گردد .
2- مقرر گردید مراسم غباروبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهداء با همکاری دادگستری و ادارات سطح شهرستان در روز پنج شنبه 6 تیرماه 1398 ساعت 8 صبح صورت گیرد .
3- مقرر گردید شهرداران محترم بخشهای تابعه ( کیان – فیروزان و برزول ) نسبت به نصب یک عدد بنر اطلاع رسانی مراسم  در سطح بخش اقدام نمایند .
4- مقرر گرید ائمه جمعه فیروزان و کیان در خطبه های نماز جمعه روز 7 تیر ماه قسمتی از خطبه ها را به فاجعه هفتم تیر و شهادت آیت اله شهید دکتر بهشتی و شهید آیت اله حیدری اختصاص دهند .
کد مطلب: 293479
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...