داخلی صفحه اصفهان خبر
 
اردوی یک روزه خانواده معظم شهدا و ايثارگران شهرضا برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
اردوی یکروزه خانواده معظم شهدا و ايثارگران شرکت کننده در برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان شهرستان شهرضا با حضور حجت الاسلام یوسفیان پژوهشگر مباحث مهدویت برگزار شد.
اردوی یک روزه خانواده معظم شهدا و ايثارگران شهرضا برگزار شد
 
به گزارش ایثار اصفهان، اردوی یکروزه خانواده معظم شهدا و ايثارگران شرکت کننده در برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان شهرستان شهرضا در نهالستان شهرداری برگزار شد.
در این اردوی یکروزه حجت الاسلام یوسفیان پژوهشگر مباحث مهدویت با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا در خصوص سبک زندگی اسلامی صحبت کرد.
پژوهشگر مباحث مهدویت، سفارش شهدا به اقامه نماز را اولین اصل در فرهنگ و سبک زندگی شهدا عنوان کرد و گفت: نماز برای شهدا وسیله ابراز بندگی و خالص شدن در برابر مادیات بود و در وصایای شهدا و سبک زندگی روزمره آنها چه در میدان نبرد و چه در زندگی شخصی در کانون توجه قرار داشت.
حجت الاسلام یوسفیان در بیان دیگر خصوصیات شهدا اضافه کرد: جلب رضای خدا، پاسخ به ندای امام حسین(ع)، امر به معروف و نهی از منکر، معامله جان و مال با خدا، رعایت حجاب، دعوت به نیکی و احسان، پرهیز از دنیا طلبی و پاسداری از انقلاب اسلامی در فرهنگ زندگی شهدا متجلی بود.
وی در تشریح این موارد گفت: با این اوصاف جوانان ما نیز می توانند با الگو گرفتن از خط فکری شهدا و قرار گرفتن در مسیر تعالی جسمی و روحی آنان از ظرفیت های پایدار و انسان ساز وصایا و سبک زندگی آنها نهایت بهره برداری را کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 293502