​مدیرکل بنیاد خراسان رضوی
انسجام در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جلوگیری از موازی کاری است
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: ترویج فرهنگ ایثارو شهادت باید به دور از موازی کاری، منسجم و با همت در یک چارچوب عمل کند.
 
به گزارش ایثارواحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی در جلسه کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که شنبه یکم تیر در سالن شهید هاشمی نژاد بنیاد خراسان رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در حقیقت زنده نگهداشتن فداکاری شهدا و ایثارگرانی که از صدر اسلام تا به امروز جانفشانی کرده اند و راه  آنان که همان پایداری اسلام ناب محمدی(ص)  است، را باید ادامه دهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی به انتقال دبیرخانه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از شورای فرهنگ عمومی به بنیادشهید و امورایثارگران اشاره کرد و افزود : ترویج این فرهنگ متعالی در سازمان و نهاد ها به صورت مختلف در حال برگزاری است که با انتقال دبیرخانه ترویج فرهنگ ایثار شهادت از شورای فرهنگ عمومی به بنیاد، باید تمامی فعالیت ها منسجم و به دور از موازی کاری انجام شود.
 وی ادامه داد: سیاست های کلی، ظرفیت های سازمان و نهادها، آسیب شناسی برنامه ها، باید در این کارگروه که با حضور مسئولان امورایثارگران دستگاه ها برگزار می شود، مدون و مشخص شود، تا تمامی فعالیت ها در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت کند.
حجت الاسلام معصومی به مصوبه جدید که از فعالان حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل می شود، اشاره کرد و افزود: در 22اسفند 1397 از 22 سازمان، نهاد و اصحاب رسانه فعال در ترویج  فرهنگ ایثارو شهادت تجلیل به عمل آمده است و در سال جاری نیز فعالان این حوزه  طبق مصوبه این کارگروه شناسایی می شوند.
سید حجت هاشمی مشاور امورایثارگران در فرمانداری مشهد نیز در این جلسه گفت: فرهنگ ایثارو شهادت صرفا مربوط به جنگ نیست، روحیه فداکاری در تمامی ابعاد زندگی، روحیه ای چو ایران نباشد تن من مباد، باید باشد.
وی با بیان اینکه اگر نسل جوان جامعه صیاد شیرازی ها، برونسی ها و کاوه ها را نمی شناسند نتیجه کوتاهی ما است، ادامه داد: نسل های جدید باید از سومار تا شلمچه را بشناسند چه واقعه ای اتفاق افتاده؟ چرا بیش از 17 هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی به جنوب و غرب کشور رفته و پیکرش برخی از این عزیران بازگشته! اصلا چرا باید از خانه و کاشانه خود رفته و زندگی خود را رها کرده ، مگر چه آرمان و هدف بزرگتری وجود داشته است؟ باید به این نتیجه برسد که دفاع از کشور در حقیقت  محافظت از ناموس و اسلام است. 
در این جلسه مسئولان امورایثارگران گزارشی کوتاه از فعالیت ها را ارائه و مشکلات پیش روی ترویج این فرهنگ متعالی همراه با پیشنهادات را به صدیقه خدیوی سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد خراسان رضوی مطرح و مصوباتی نیز اتخاذ شده است.
انتهای پیام/


نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضوی
 

کلمات کليدی: ایثار رضوی، کارگروه، فرهنگ ایثارو شهادت، انسجام، مشهد، خراسان رضوی،
کد مطلب: 293709