داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین:
والدین شهدا گنجینه‌های ارزشمند نظام هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین و جمعی از مسوولان با خانواده شهیدان عبدالله و علی زال‌بیگی و جانباز نصرالله زال‌بیگی دیدار کردند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، علی فرخ‌زاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین و جمعی از مسوولان با خانواده شهیدان عبدالله و علی زال‌بیگی و جانباز نصرالله زال‌بیگی دیدار کردند.
در این دیدار، فرخزاد درگذشت کبری زال‌بیگی مادر شهیدان و جانباز زال‌بیگی را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای ایشان مغفرت و آمرزش و بازماندگانش صبر جزیل مسئلت کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: والدین شهدا گنجینه‌های ارزشمند نظام هستند که با بازگویی خاطرات فرزندان‌شان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند.
وی با بیان اینکه تکریم و تجلیل خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دستور کار ماست، افزود: مسوولان دستگاه‌های اجرایی به دیدار این عزیزان می‌روند تا ضمن درس‌گیری از روحیه صبر و مقاومت آنها، در رفع مشکلات‌شان اقدام کنند.
گفتنی است: شهید عبدالله زال‌بیگی، نهم مهر ۱۳۴۵، در شهر تهران به دنیا آمد و تا دوم متوسطه درس خواند.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد و مزارش در گلزار شهدای شهر قزوین قرار دارد.
همچنین برادرش شهید علی زال‌بیگی، بیست و چهارم اسفند ۱۳۴۹، در شمیرانات شهر تهران به دنیا آمد و تا اول متوسطه درس خواند.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، دوازدهم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سینه و پا، شهید شد و مزارش در گلزار شهدای شهر قزوین قرار دارد.
کد مطلب: 293993