یادواره شهدای مدافع حرم سبزوار برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۳
یادواره شهدای مدافع حرم سبزوار با محوریت سردار شهید مدافع حرم حسنعلی شمس آبادی در سبزوار برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مراسم گرامیداشت شش شهید مدافع حرم سبزوار، شنبه یکم تیر با محوریت سردار شهید حسنعلی شمس آبادی در حسینیه بیدخوری های سبزوار برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسيج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: فرهنگ دفاع مقدس راه مقاومت ملت ایران برابر زورگویان را نشان داد و امروز بیش از گذشته نیاز به تجربه و فرهنگ دفاع مقدس داریم، فرهنگی که با روی پا خود ایستادن، بهره از ظرفیت‌های داخلی و تن ندادن به مذاکره با دشمنان راه غلبه بر استکبار را به خوبی نشان داد.
سرهنگ پاسدار امین‌الله مظلوم با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن برای رسیدن به اهداف خود و آسیب زدن به انقلاب اسلامی جنگ اقتصادی و روانی به راه انداخته است  که راه مقابله با آن جهاد اقتصادی است. 
وي یکی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس را احیای تفکر مقاومت در مقابل بیگانگان دانست و افزود: شهدای مدافع حرم با بهره‌گیری از الگوی دوران دفاع مقدس برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) مقابل داعش و استکبار ایستادگی کردند و در این راه به شهادت رسیدند.
سرهنگ پاسدار امین‌الله مظلوم بیان کرد: فرهنگ دفاع مقدس راه مقاومت ملت ایران برابر زورگویان را نشان داد. امروز بیش از گذشته نیاز به تجربه و فرهنگ دفاع مقدس داریم، فرهنگی که با روی پا خود ایستادن، بهره از ظرفیت‌های داخلی و تن ندادن به مذاکره با دشمنان راه غلبه بر استکبار را به خوبی نشان داد.
مظلوم خاطرنشان کرد: سبزوار با تقدیم شش شهید مدافع حرم سهم اندکی در دفاع از حرم اهل داشته است.
شهیدان مدافع حرم رضا دامرودی، مهدی بیدی، حسنعلی شمس آبادی، مهدی موحد نیا، ابوالفضل راه چمنی و حاج احمدجلالی نسب به ترتیب در 1367، 1350، 1347، 1366، 1364 و 1349 چشم به جهان گشوده و در 1394، 1395، 1394، 1397، 1392و 1395 به مقام شهادت نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان سبزوار که در 230 کلیومتری مشهد قرار دارد 947 شهيد، سه  هزارو 156 جانباز و 265 آزاده را تقديم نظام اسلامي کرده است.
انتهای پیام/
تنظیم کننده نرجس محمدی
 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، یادواره، شهدا، مدافع حرم، سبزوار، خراسان رضوی
کد مطلب: 294003