همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع)
تشییع پیکر شهیدان بهرآبادی و پروانه در سبزوار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
مراسم تشییع پیکر شهیدان مصطفی بهرآبادی و غلامرضا پروانه هشتم تیرماه در سبزوار برگزار خواهد شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، در پی شناسایی پیکر شهیدان مصطفی بهرآبادی و غلامرضا پروانه از طریق آزمایش DNA، مراسم وداع با پیکر این شهید والامقام، جمعه هفتم تیرماه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع سبزوار برگزار می‌شود.
مراسم تشییع پیکر شهیدان دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) راس ساعت 9 صبح شنبه هشتم تیرماه از مقابل مسجد جامع سبزوار به سمت گلزار شهدا برگزار خواهد شد.
در این مراسم که جمعی از پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس حضور خواهند داشت، محمدباقر قالیباف فرمانده تیپ 21 امام رضا (ع) در عملیات خیبر و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنرانی می کند.
شهید مصطفی بهرآبادی متولد دوم فروردین 1334 روستای بهرآباد جوین بوده که پس از اعزام به منطقه عملیاتی جنوب و یکم بهمن ماه سال ۶۴ در منطقه اروند رود به فیض عظیم شهادت رسید.
شهيد غلامرضا پروانه دوم فروردین 1338 در روستای «حسن‌آباد» از توابع شهرستان «سبزوار» متولد شد. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و با آغاز جنگ تحمیلی در جبهه حضور یافت. این فرمانده در نهم اسفند 1362 در حالی که فرماندهی گردان «رعد» لشکر «5 نصر» را برعهده داشت در جزیزه مجنون به شهادت رسید. 
گفتنی است شهرستان سبزوار که در 230 کلیومتری مشهد قرار دارد  947 شهيد، 3156 جانباز و 265 آزاده را تقديم نظام اسلامي کرده است.
انتهای پیام/
سید جلال کرابی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان سبزوار 

 
 
 
 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، پیکر، شهید، بهرآبادی، مصطفی، تشییع، سبزوار، استان خراسان رضوی
کد مطلب: 294015