داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
مراسم بزرگداشت شهیدان بابایی و لشگری برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
مراسم بزرگداشت سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی و سرلشگر خلبان شهید حسین لشگری در مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه هماهنگی جهت برگزاری مراسم بزرگداشت سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی با حضور حقایق‌پور مدیرکل، فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی و جمعی از کارکنان فرهنگی، تبلیغات و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برگزار شد.
در این جلسه حقایق‌پور بر اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت شهید بابایی به مناسبت سالروز شهادت این شهید بزرگوار تاکید کرد و گفت: این مراسم بایستی هر ساله نسبت به سال گذشته باکیفیت برپا شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: با توجه به نقش برجسته و اثرگذار شهید بابایی در داخل و خارج کشور، معرفی و شناساندن سیره، آرمان‌ها و اهداف این شهید بزرگوار باید به صورت ملی باشد تا همگان درس گیرند.
این مسوول به سرلشگر خلبان شهید حسین لشگری اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار نیز بیشترین دوران اسارت را در زندان‌های رژیم بعث عراق داشته به همین دلیل لقب سیدالاسرای ایران از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته که یاد ایشان نیز همزمان در مراسم بزرگداشت شهید بابایی گرامی داشته می‌شود.
حقایق‌پور گفت: شهدایی همچون بابایی و لشگری سند پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که امروز بایستی سیره و منش آنها بیشتر به نوجوانان و جوانان معرفی شود.
وی افزود: مراسم بزرگداشت شهید بابایی و لشگری در مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد و ضمن تبیین سیره‌ی این شهدای معظم یاد و خاطره‌ی آنها گرامی داشته می‌شود.
در ادامه جلسه، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: شهدای خلبان سند مهمی از جنگ تحمیلی ما هستند و امروز به شجاعت و ایثارگری‌های آنها می‌بالیم.
وی با بیان اینکه نقش شهید بابایی و لشگری در هشت سال دفاع مقدس بی‌نظیر بوده است، افزود: امروز وظیفه‌ی ماست تا سیره و منش این شهدا را برای نسل حاضر تبیین کنیم تا از آنها الگوبرداری کنند.
در ادامه جلسه، نحوه‌ی برگزاری مراسم بزرگداشت شهید بابایی طی سال گذشته آسیب‌شناسی شد تا نقاط ضعف آن برطرف شود.
همچنین کارکنان بنیاد مسایل و موضوعات مختلف در خصوص مراسم بزرگداشت شهید بابایی را مطرح کرده و در جهت برپایی با کیفیت آن طی سال جاری با یکدیگر تبادل‌نظر کردند.
کد مطلب: 294024