داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد قزوین:
کتابخانه امام خمینی(س) مجهز به کتاب‌های ایثار و شهادت می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کتابخانه امام خمینی(س) توسط مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مجهز به کتاب‌های ایثار و شهادت می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، دومین جلسه کارگروه تفاهم‌نامه فرهنگی بنیاد و کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با حضور فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و سایر اعضا برگزار شد.
در این جلسه نسخه‌چی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین مولفه‌ی پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس بوده، امروز هم می‌تواند برطرف‌کننده بسیاری از مشکلات باشد.
وی افزود: با اشاعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت می‌توان مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را برطرف کرد به همین دلیل ترویج این فرهنگ در سطح جامعه ضروری است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: کتاب یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین سیره‌ی شهدا به آحاد جامعه بویژه جوانان است و می‌تواند ارزش‌ها و اعتقادات دینی را در جامعه پررنگ‌تر کند.
این مسوول افزود: به همین دلیل مسوولان بنیاد در نظر دارند فضایی را به صورت اختصاصی در کتابخانه‌ با موضوع ایثار و شهادت در نظیر بگیرند.
وی گفت: مقرر شده این فضا در کتابخانه امام خمینی(س) قزوین اختصاص یابد و توسط بنیاد به کتاب‌هایی با موضوع ایثار و شهادت مجهز شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: خانواده‌های شهدا و ایثارگران به صورت رایگان و همه‌ی کارکنان بنیاد به صورت نیم‌بهاء می‌توانند عضو کتابخانه شوند و از کتاب‌های این نهاد برای مطالعه استفاده کنند.
در ادامه این جلسه، کارشناسان کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با اختصاص فضایی در کتابخانه امام‌خمینی(س) جهت تجهیز به کتاب‌های ایثار و شهادت موافقت کردند.
گفتنی است: دومین جلسه کارگروه تفاهم‌نامه فرهنگی بنیاد و کتابخانه‌های عمومی استان قزوین به منظور بررسی و برنامه‌ریزی جهت اجرای مفاد این تفاهم‌نامه برگزار شده است.
کد مطلب: 294154