ساماندهی گلزار شهدای خراسان رضوی تا پایان سال به اتمام می‌رسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ساماندهی گلزار شهدای خراسان رضوی را به عنوان اولویت این نهاد در سال جاری مطرح کرد.
ساماندهی گلزار شهدای خراسان رضوی تا پایان سال به اتمام می‌رسد
 
کدخبر: 661150 || تاریخ: 04تیر1398
به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام حسین معصومی اظهار داشت: از دغدغه‌های اصلی ما اشتغال ایثاگران است و در حال حاضر ۷ هزار فرزند شهید و ایثارگر در سطح استان داریم که  اگر نتوانیم برای آنها اشتغال ایجاد کنیم سال آینده این تعداد به ۱۳ هزار نفر می‌رسد.
وی ادامه داد: تمام تلاش مسئولان استان برای برطرف کردن این مشکل بسیج شده و اگر تا دو سال آینده این موضوع را مدیریت کنیم بعد از آن تعداد به سمت کاهش می‌رود و اوضاع بهتر می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی تصریح کرد: خانواده شهدا و امور ایثاگران باید به سمت تولید حرکت کنند و ما نیز حمایت‌هایی مانند تسهیلات کم بهره پرداخت می‌کنیم زیرا جذب نیرو در دستگاه‌ها کم است و در حال هدایت خانواده شهدا و ایثارگران به سمت امور مولد هستیم.
معصومی درباره بهسازی گلزار شهدا در استان نیز اظهار داشت: ۴۷ درصد گلزارهای تک مزاری ما در سال گذشته فاقد سازماندهی بود و امسال ۳۰ درصد آنها در حال تکمیل است و برخی شهرستان‌ها مانند درگز در این حوزه خوب کار کرده و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ درصد این گلزارها بهسازی شود.
وی ادامه داد: به همه سازمان‌ها اعلام شده برای دیدار با خانواده شهدا برنامه داشته باشند و از ۲۲ دستگاهی که به این مهم اهتمام داشته‌اند تقدیر شد و امسال نیز این برنامه وجود دارد.
حامد قربانی فرماندار گناباد نیز درباره اشتغال در فرزندان شهدا و ایثاگران شهرستان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: در شهرستان گناباد ۱۵۰ فرزند شهید و ایثاگر داشته‌ایم که بیکار بوده‌اند و ۱۴ نفر فارغ‌التحصیل جدید نیز امسال به آن اضافه می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر اشتغال معضل اصلی خانواده شهدا و ایثارگران در شهرستان است که برنامه‌ریزی‌های خوبی در کارگروه اشتغال برای خانواده شهدا دیده شده که امیدوار هستیم برای این تعداد نیز بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم.
محمد شهابی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثاگران گناباد نیز اظهار داشت: در یک سال گذشته ۵ گلزار شهدا بهسازی شده، ۶۱۳ مورد دیدار با خانواده شهدا صورت گرفته و تعداد ۳۴ یادواره شهدا در روستاها و شهر برگزار کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در سال گذشته برای نخستین بار یادواره شهدای متمرکز شهرستان را برگزار کرده‌ایم و تا پایان سال نیز یادواره‌های شهدای دیگری در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در سطح شهرستان گناباد برگزار می‌شود.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294197