کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان تهران ایجاد می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران با اشاره به لزوم توجه به اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان تهران راه‌اندازی می‌شود.
کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان تهران ایجاد می‌شود
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، عبدالله مرتضوی امروز در جلسه ساماندهی اشتغال ایثارگران با اشاره به لزوم کمک به رونق تولید اظهار داشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به رونق تولید نامگذاری شده باید همه مسئولان جهت رونق بخشیدن به تولید و فعال کردن واحدهای تولیدی اقدام کنند.
وی بیان کرد: رونق تولید علاوه بر فعال کردن چرخه اقتصاد کشور به اشتغال‌زایی منجر می‌شود که در این راستا باید برای اشتغال‌زایی فرزندان شاهد و ایثارگر نیز تلاش کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران طبق قانون ششم توسعه مشوق‌ها و تسهیلات ویژه‌ای را برای واحدهای تولیدی قائل است که سعی می‌شود از این ظرفیت‌ها برای رونق بخشیدن به واحدهای تولیدی استان تهران استفاده شود تا هم وضعیت این واحدها ارتقا پیدا کند و هم زمینه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر فراهم شود.
بیشتر بخوانید

مرتضوی با اشاره به لزوم معرفی مشوق‌ها، معافیت‌ها و تسهیلات بنیاد شهید به واحدهای تولیدی عنوان کرد: معرفی مشوق‌ها و تسهیلات بنیاد شهید باید به شکل عملیاتی و میدانی به واحدهای تولیدی معرفی شود که برای تحقق این امر کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر با محوریت رونق بخشیدن به فعالیت واحدهای تولیدی استان تهران تشکیل می‌شود.
مشوق‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای فعال کردن واحدهای تولیدی استان تهران
یدالله صادقی در این جلسه با اشاره به لزوم همکاری سازمان صنعت، معدن و بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر این زمینه از سوی وزیر صنعت ابلاغ شده است.
وی همچنین بیان کرد: از گذشته در واحد بازرگانی صنعت و معدن واحد ایثارگران اقدام به صدور پروانه کسب برای ایثارگران می‌شده است و به نوعی ارتباط در جهت ایجاد اشتغال با بنیاد شهید همواره برقرار بوده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به اینکه امروزه جهت‌گیری‌های ایجاد اشتغال از طریق واحدهای تولیدی است افزود: در مورد امتیازات و تسهیلاتی که بنیاد شهید برای واحدهای تولیدی قائل می‌شود باید اطلاع‌رسانی صورت گیرد و تشکل‌های بخش تولید را نیز فعال کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و به دین خود نسبت به خانواده شهدا و ایثارگران عمل کنیم.
صادقی سپس عنوان کرد: کارگروهی باید در این زمینه شکل بگیرد تا به شکل کارشناسی شده و با جزئیات بیشتر مسائل مطرح و بررسی شود حتی اگر امکان تسری این امکانات و تسهیلات به واحدهای صنفی تولیدی باشد راحت‌تر می‌توان جذب نیرو انجام داد.
وی در ادامه گفت: پرداخت حق بیمه و تسهیلات برای سرمایه در گردش مشوق‌های خوبی برای همکاری با واحدهای تولیدی هستند که باید این جاذبه‌ها معرفی شود تا واحدها مجاب شوند از این تسهیلات استفاده کنند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری تورهای معرفی این تسهیلات و تشویق‌ها در شهرک‌های صنعتی و اجرای کار عملیاتی و میدانی می‌تواند به جذب مخاطبان این واحدهای تولیدی کمک بیشتری کند تا در مقابل نیز بتوان زمینه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را در این واحدها فراهم کرد.
انتهای پیام/ح
کد مطلب: 294340