فرمانده سپاه عاشورا تأکید کرد؛
در شرایط فعلی مذاکره یعنی تسلیم/ مسئولان باید به نوکری مردم افتخار کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
سردار خرّم در مراسم سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حامد جوانی، گفت: به برکت خون شهدا امروز دشمن سرگیجه گرفته است.
 
به گزارش آناج، مراسم چهارمین سالگرد شهادت شهید حامد جوانی عصر روز گذشته (سه‌شنبه) در محله قدیمی این شهید و در فضایی آکنده از معنویت و با حضور گسترده آحاد مردم برگزار شد. 
فرمانده سپاه عاشورا در این مراسم گفت: درود می‌فرستیم به روح بلند شهدایی که در دوره غبارآلود فتنه تکفیری‌ها، پرچم حریت و آزادگی بر افراشتند. 
روایت سردار خرّم از دوره غبارآلود فتنه تکفیری‌ها 
سردار عابدین خرّم به دوره شروع فتنه تکفیریها در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: هفت هشت سال قبل فضای غبارآلودی حاکم بود و امر بر همه مشتبه شده بود که ما در مواجهه با دشمن تکفیر چه بکنیم؟ در یک طرف استکبار جهانی با کمک و همراهی کشورهای مرتجع منطق.
فرمانده سپاه عاشورا به دوره شروع فتنه تکفیری‌ها در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: هفت هشت سال قبل فضای غبارآلودی حاکم بود و امر بر همه مشتبه شده بود که ما در مواجهه با دشمن تکفیر چه بکنیم؟ در یک طرف استکبار جهانی با کمک و همراهی کشورهای مرتجع منطقه ایستاده بودند و در طرف دیگر، مردم سوریه. پیاده نظام دشمن در داخل به این فضای غبار آلود دامن می‌زدند و ایران را به بی‌طرفی و عدم دخالت و جانبداری از مظلوم دعوت می کردند.
تجربه تاریخ را فراموش نکنیم
سردار خرّم با تاکید بر ضرورت مرور تاریخ گفت: کشور ما در دو مقطع موضع بی‌طرفی گرفت آنهم با این تصور که می‌تواند رضایت ابرقدرت‌ها را بدست آورده و کشور را از حملات احتمالی مصون بدارند. هم در جنگ جهانی اول و هم در جنگ جهانی دوم حاکمان وقت ایران اعلام بی طرفی کردند. اما ببینید دشمن با ما چه کرد؟ علی رغم اعلام بی‌طرفی، کشور ما به اشغال ابرقدرت‌ها در آمد و به گواهی تاریخ، در جنگ جهانی اول بر اثر قحطی، طاعون و وبا نزدیک ده میلیون نفر از مردم ایران کشته شدند. در جنگ جهانی دوم نیز علیرغم اعتماد رضا خان به ابرقدرت‌ها، این قوای متفقین بودند که ایران را به اشغال خود در آوردند. ارتش پرطمطراق رضاشاهی که هزینه زیادی برای آن خرج شده بود، بیشتر از چند روز دوام نیاورد. ایران در مدت زمان کوتاهی توسط روس ها و انگلیس به اشغال در آمد. بنا به نقل تاریخ رضاشاه با شگفتی گفته بود: «باورکردنی نیست. نمی‌توانم بفهمم چطور در حالی که ما حاضر بودیم هر چه را انگلیسی‌ها می‌خواستند با صلح و صفا به آنها بدهیم، آنها همراه با روس‌ها اقدام به حمله به یک کشور صلح جو کرده‌اند.»
فرمانده سپاه عاشورا به جنگ های نیابتی منطقه اشاره کرد و گفت: برخی از سیاستمداران و مدعیان سیاست دانی، ایران را به عدم مداخله و بی‌طرفی در فتنه تکفیری‌ها دعوت می‌کردند و اگر حکمت و دوراندیشی رهبر فرزانه انقلاب نبود، ایران این بار زیر چکمه‌های تکفیری‌ها می‌رفت. 
به برکت خون شهدای مدافع حرم، امروز دشمن سرگیجه گرفته است
سردار خرّم افزود: شهدای جبهه جهانی مقاومت، با بصیرت و حکت فضا را شناختند و به تعبیر قرآن هم هجرت کردند و هم در را خدا جهاد نمودند. به برکت خون همین شهدا، دشمن امروز سرگیجه گرفته است. یک روز دعوت به مذاکره می‌کند، یک روز تهدید به جنگ، روز دیگر، از عدم حمله نظامی می‌گوید و روزی دیگر، از مذاکره بدون پیش شرط سخن می‌راند. 
وی با تأکید بر اینکه مقاومت تنها راه پیش روی ماست، گفت: مذاکره در شرایط فعلی یعنی تسلیم. یعنی به ذلت کشاندن ملت عزیز ایران. برخی مسئولان و فعالان سیاسی، حل مشکلات معیشتی را به مذاکره و تعامل با آمریکا گره می‌زنند همه اینها آدرس غلط به ملت ایران است. تجربه نشان داده روش دشمن تهدید، تطمیع و در آخر سر تسلیم و تحقیر طرف مقابل است. اگر ملت ایران در مسیر مقاومت گام بردارد شکست دشمن قطعی است و این وعده الهی است. 
مسئولان باید به نوکری مردم افتخار کنند
وی به حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اشاره کرد و گفت: مسئولان باید نوکری شما مردم را بکنند و به این نوکری افتخار کنند. مسئولان باید برای حل مشکلات مردم سر از پا نشناسند. همانگونه که شهدا با تمام وجود مجاهدت کردند،ایشان نیز باید با تمام وجود برای حل مشکلات اقتصادی مجاهدت کنند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 294441
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور