داخلی صفحه کردستان خبر
 
​شهدا الگوی حقیقی صداقت و وفاداری هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
رئیس بنیاد شهید و امور ایثاگران شهرستان دهگلان گفت: شهدا الگوی حقیقی صداقت و وفاداری هستند و در این راستا بر ما لازم است که رهرو این بزرگواران باشیم.
 
به گزارش ایثار، سیدمهدی حسین‌پناهی،  رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان دهگلان در دیدار با رئیس دادگستری شهرستان که به مناست  هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله دکتربهشتی و ۷۲ تن از یارانش و هفته قوه قضائیه برگزار شد، هفته قوه قضائیه را به مجموعه دادگستری بخصوص همکاران معزز ایثارگر تبریک گفت  و اظهار کرد: شهدا الگوی حقیقی صداقت و وفاداری هستند و در این راستا بر ما لازم است رهرو این بزرگواران باشیم.
وی افزود: شهدا با نثار خون خود در راه اعتلای نظام و انقلاب بهترین درس آزادی و آزادگی را به ما آموختند.
رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان دهگلان عنوان کرد: قدم گذاشتن در راه شهدا و حرکت در مسیر آن ها وظیفه تک تک افراد جامعه است و خدمت به خانواده شهدا نیز وظیفه خطیر برگردن ما می‌باشد.
صبر و منش خانواده شهدا مثال زدنی است
در ادامه سرمدی، رئیس دادگستری شهرستان دهگلان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه، این ایام مبارک را متلعق به همه ملت ایران دانست و اظهار کرد: شهدا به ویژه شهدای قوه قضائیه برگردن همه ما حق دارند چراکه امنیت و اقتدار کنونی جامعه را مدیون خون شهدا هستیم.
وی افزود: بایستی کلیه حقوق مربوط به ایثارگران که در قانون برایشان تعریف شده محقق شود و در این میان وظیفه بنیاد شهید بیشتر نمود پیدا می‌کند.
رئیس دادگستری شهرستان دهگلان شهدا را مایه مباهات نظام و کشور دانست و گفت: همه ما باید صبر و منش خانواد  شهدا درس بگیریم چراکه صبرو استقامت خانواده شهدا برای همگان مثال زدنی است.
در ادامه با حضور فرماندار و رئیس دادگستری از خانواده شهید ملاهاشم کریم پاوه در منزل فرزند شهید دیدار بعمل آمد.
در این دیدار آقای دادور فرماندار دهگلان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه، سرکشی از خانواده معظم شهدا را افتخاری برای همه مسئولان دانست و عنوان کرد: قرار گرفتن در فضای معنوی ایثار و شهادت و رؤیت صبر و بزرگ‌منشی خانواده معظم شهدا سبب ایجاد روحیه و انگیزه برای خدمت به مردم می‌شود.
وی افزود: شهدای روحانی در اوایل انقلاب در آن دوران محنت و سختی به عنوان مبلغ حقانیت انقلاب را به مردم نشان دادند و در این راه نیز به شهادت رسیدند.
لازم به ذکر است؛ شهید ملا هاشم کریم پاوه تنها شهید روحانی شهرستان دهگلان می باشد که در تاریخ20/04/60 در روستای علی آباد یلغوزآغاج توسط عوامل ضدانقلاب ترور و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
کد مطلب: 294610