مزار شهدای شهرستان عجب شیر غبارروبی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
مراغه - ایرنا - به مناسبت هفته قوه قضائیه مزار شهدای شهرستان عجب شیر، با حضور فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری شهرستان، دادستان ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و جمعی دیگر از مسئولان محلی و نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران غبارروبی و عطرافشانی شد.
 
شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه با غبارروبی و گلباران مزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و تجدید پیمان با آرمان‌های والای انقلاب، به مقام شامخ شهدای گلگون کفن این شهرستان ادای احترام کردند.
امام جمعه شهرستان عجب شیر در این مراسم گفت: بی‌تردید شهید بهشتی جزو چهره‌های استثنایی انقلاب بود و هفته قوهقضائیه یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های این شهید مظلوم و ۷۲ تن از یاران باوفایش است که در حادثه ۷ تیر ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.
حجت الاسلام محمود شربیانی اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز این شهید مظلوم ولایتمداری بود و در تمامی ابعاد زندگی و مدیریتی تکلیف محور و ولایت محور بود و به تعبیر امام خمینی (ره) ایشان یک ملت بود.
وی افزود: شهید بهشتی معمار و پایه‌گذار دستگاه قضائی بود و همچنان نگاه ایشان که همان اجرای قانون و تحقق عدالت بود در این نهاد انقلابی پابرجا است.
امام جمعه شهرستان عجب شیر اظهار داشت: همه ما مدیون خون شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت هستیم زیرا که همین فرهنگ بود که ما را با عزت و اقتدار در دنیا مطرح کرد.
وی افزود: شهدا با نثارخون خود درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری و شرف و عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان آوردند و ما امروز اگر امنیت و آرامش داریم ناشی از شهادت طلبی جوانان این مرز و بوم است.
۳۰۷۱
کد مطلب: 294785
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور