داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
پیکر مطهر 2 شهید مفقودالاثر در قزوین تشییع می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱
پیکر مطهر 2 شهید مفقودالاثر شناسایی شده، محرمعلی رویتوندغیاثوند و اکبر مهدی‌زاده در قزوین تشییع می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه هماهنگی تشییع پیکر مطهر 2 تن از شهدای مفقودالاثر با حضور خانواده این دو شهید بزرگوار، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، عباس برزگر ابراهیمی جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین و سایر نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
در این جلسه، حقایق‌پور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای دفاع مقدس گفت: با توجه به حق بزرگی که شهدا بر گردن همه‌ی ما دارند، بایستی مراسم استقبال و تشییع این شهدا همانند برنامه‌های گذشته باشکوه برپا شود.
وی افزود: مسوولان مربوطه بایستی نسبت به انجام اقدامات مربوطه مانند فضاسازی و تبلیغات محیطی حساس باشند تا مراسم تشییع شهیدان در شان مقام آنها برپا شود.
این مسوول گفت: مراسم استقبال و تشییع 2 پیکر مطهر شهدای مفقودالاثر استان قزوین روز چهارشنبه، دوازدهم تیر ماه سال جاری، ساعت 9 صبح از امامزاده اسماعیل(ع) واقع در ابتدای خیابان شهدا به سمت امامزاده حسین(ع) و گلزار شهدا برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: پیکر مطهر شهید اکبر مهدی‌زاده همان روز، بعد تشییع از گلزار شهدا به زادگاهش روستای طزرک جهت تشییع و تدفین انتقال می‌یابد.
وی افزود: همچنین پیکر مطهر شهید محرمعلی رویتوندغیاثوند بعد تشییع از گلزار شهدا به معراج‌ شهدا رفته و فردا، پنج‌شنبه سیزدهم تیر ماه در روستای سوخته‌چنار تشییع و تدفین خواهد شد.
در ادامه جلسه، عباس برزگر ابراهیمی جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بر برگزاری باشکوه مراسم تشییع پیکر مطهر 2 شهید مفقودالاثر شناسایی شده در قزوین تاکید کرد.
در این جلسه همچنین پیرامون نحوه‌ی اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و رسانه‌ها، تامین امنیت و برقراری تدابیر ترافیکی، انجام تبلیغات محیط شهری، برپایی ایستگاه صلواتی و اطلاع‌رسانی به مردم مسوولان دستگاه‌های اجرایی هماهنگی‌های لازم به عمل آمد.
گفتنی است: شهید محرمعلی رویتوندغیاثوند، دهم دی ۱۳۴۷، در روستای کوراندشت از توابع شهر قزوین به دنیا آمد و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند.
این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت، بیست و یکم تیر ۱۳۶۷، در ابوقریب توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت 31 سال، تفحص و شناسایی شده است.
همچنین شهید اکبر مهدی‌زاده، یکم شهریور ۱۳۴۶، در روستای طزرک از توابع شهرستان بوئین‌زهرا به دنیا آمد و تا پایان سطح دوم در حوزه علمیه درس خواند و روحانی بود.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴، در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت 34 سال، تفحص و شناسایی شده است.
کد مطلب: 294827
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور