وصیت نامه و زندگی نامه معلم شهید محمدعلی ترابی میبدی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶
شهید محمدعلی ترابی میبدی، در بیست ونهم اردیبهشت سال 1365 درحاج عمران، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، معلم شهید محمدعلی ترابی میبدی در پانزدهم شهریور سال 1345 در خانواده ای مذهبی در شهرستان درگز چشم به جهان گشود. تحصیلات خود را در یکی از دبستان های شهر درگز شروع کرد و تحصیلاتش را تا مدرک دیپلم ادامه داد و در همان سال پدرش را از دست داد. علاوه بر درس، مسئولیت خانواده هم بر دوش او افتاد، محمدعلي در مغاره کار می کرد.
وی با سعی و کوششی که داشت برای اشتغال در آموزش و پرورش در یکی از مراکز تربیت معلم پذیرفته شد و در حین تحصیل به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفت و برای دفاع از عزت و شرف و مرزهای ایران اسلامی به طرف جبهه های جنگ عزیمت كرد.
شهید ترابی به فرماندهی شهید کاوه در مورخه 29 ارديبهشت 1365 در منطقه عملیاتی حاج عمران بر اثر اصابت ترکش به سر وسینه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 
 
گزیده ای از وصیت نامه معلم شهید محمد علی ترابی میبدی
ترجمه قرآن: کافران دوست دارند که شما از اسلحه و اسباب خود غفلت کنید تا ناگهان به یک باره بر شما حمله ور شوند.
هدف از آمدن به جبهه این بود که برای یاری اسلام و قرآن بپا خیزیم و انتقام خون شهیدان خود را از کفر بگیریم و مثل امام حسین بی قابلم را فدای اسلام کنم. آری من از آمدن به جبهه هدف من الله بود ونظر کردن به جهان آخرت، آری مرگ برای من آن است که کسی از مرگ بترسد و او را از آخر زندگانی بداند و کسی می ترسد که با مرگ به نابودی برسد یا به مراحلی از جزا برسید دست از طلب ندارم تا کام من برآید یا جان رسد به جانان یا جان زتن در آید و به مادرم بگویید در شهادتم صبوری کنند.
گفتنی است شهرستان درگز که 255 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 366 شهید،760 جانباز و 35 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
معصومه صابری خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان درگز
 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، درگز، وصیت نامه معلم شهید، خراسان رضوی، محمد علی ترابی میبدی،
کد مطلب: 295063