عطرافشانی گلزار شهدای گمنام تربت حیدریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
رئيس اداره ايثارگران ستاد كل نيروهاي مسلح همراه با تنی چند از مسئولان تربت حیدریه به مقام شامخ شهداي این شهرستان اداي احترام كرد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، ناصر سعيدي دوشنبه 10 تير در بدو ورود به شهرستان تربت حيدريه به مقام شامخ شهید گمنام مدفون در تیپ 177 پیاده سر لشکر شهید محمجعفر نصر اصفهانی تربت حیدریه ادای احترام كرد.
وي در حاشيه اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: ما بندگان خاکی گمنامیم نه شهدا، اینان در پیشگاه خداوند متعال دارای جایگاه خاص هستند و به فرمایش نبی مکرم اسلام كه فرمودند «بالاتر از شهید دیگر مقامی نیست» پاسداشت مقام شهیدان بهترین راه انتقال فرهنگ شهید و شهادت است. 
سعیدی عزت، عظمت و اقتدار امروز را از برکت خون شهدا دانست و افزود: امروز ترس آمریکا و دشمنان قسم خورده نظام از سلاح و پیشرفت های هسته ای نیست بلکه از اسلامیت نظام جمهوری اسلامی است و تا فرهنگ حسینی و شهادت در این کشور سرلوحه كار است آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و امر به معروف و نهي از منكري كه شهدا فرياد كشيدند امروز تبعیت از ولی و ولایتمداری است.
شهرستان تربت حیدریه دارای 20 مزار شهید گمنام دوران دفاع مقدس است.   
همچنین این مقام مسئول با خانواده شهيدان علی اکبر نوروزی و محمدحسن علی اکبری دیدار کرد 
گفتنی است شهرستان تربت حیدریه 671 شهید، 1667 جانباز و 142 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهاي پيام/  
کلمات کليدی: شهید گمنام،تیپ 177 سر لشکر شهید محمد جعفر نصر اصفهانی ،تربت حیدریه ،خراسان رضوی
کد مطلب: 295078
 


 
 
با پژوهش تصمیم‌گیری کنیم
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...