داخلی صفحه زنجان خبر
 
فرماندار طارم:
ایثار اجتماعی یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروز جامعه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
فرماندار طارم گفت: ۷۸ درصد مزارهای شهدا در این شهرستان ساماندهی شده‌اند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، ستار صفری در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان، اظهار کرد: ایثار اجتماعی یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروز جامعه برای گذر از بحران‌ها و چالش‌های پیش روی کشور است. 
فرماندار طارم، با تاکید بر اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه علاوه‌بر هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی تدوین برنامه‌های دقیق و منسجم نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد، ادامه داد: برنامه‌هایی که به صورت منظم در طول سال در این حوزه برگزار می‌شود، باید از لحاظ تاثیرگذار بودن مورد بررسی قرار گیرد.
صفری به وجود ظرفیت‌های بالقوه مانند آموزش و پرورش در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: باید به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به‌ویژه ایثار اجتماعی استفاده شود. 
وی ادامه داد: در حال حاضر که به برکت خون شهدا شاهد حاکمیت آرامش در جامعه هستیم، باید با توجه به اهداف شهدا حرکت کرده و ادامه‌دهنده راه آنها نه در کلام، بلکه در عمل باشیم. 
این مسئول با اشاره به اجرای نهضت دیدار با خانواده شهدا طی سال گذشته، بیان کرد: در دهه فجر سال گذشته از ۵۷خانواده شهید که والدین آنها در قید حیات بودند دیدار به عمل آمد و درخواست‌ها و مشکلات آنها برای بررسی بیشتر ثبت شد. 
فرماندار طارم با تأکید بر ضرورت حل مشکلات اشتغال خانواده‌های معظم شهدا، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال برای ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا با اولویت و تسهیل‌گری بیشتر در شهرستان دنبال خواهد شد. 
وی از ساماندهی ۷۸ درصدی مزار شهدای شهرستان طارم خبر داد و افزود: ساماندهی مزار شهدای روستایی نیز باید در بودجه فرهنگی دهیاری‌ها گنجانده شود. 
این مسئول با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به بعد فرهنگی مزارشهدا، تصریح کرد: باید تلاش شود برنامه‌هایی با رویکرد فرهنگی در مزار شهدا برگزار شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 295201
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور