رئیس بنیاد تبریز:
در قبال فرزندان شاهد وظیفه سنگینی داریم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر آموزش‌وپرورش ناحیه 3 تبریز در مدرسه شاهد مولی‌الموحدین با حضور اعضا ستاد به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات مدارس شاهد برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از تبریز، 11 تیرماه 1398 نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر آموزش‌وپرورش ناحیه 3 تبریز در مدرسه شاهد مولی‌الموحدین با حضور اعضا ستاد به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات مدارس شاهد برگزار شد.

شفیع محمدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیشرفت علمی و ارتقا تحصیل و آموزش دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در تمام سطوح را افتخار بنیاد و نظام دانست.

 وی خاطرنشان کرد: نظام و جامعه ما مدیون شهدا و ایثارگران است و اکنون وظیفه سنگینی در قبال فرزندان شهدا و ایثارگران بر دوش ما قرارگرفته است.

محمدی بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان اشاره کرد و افزود: یکی از رسالت‌های آموزش‌وپرورش تربیت نسل جوان امروز با اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است که می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی داشته باشد.

معراج پیری مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه 3 تبریز نیز با تأکید بر اینکه دانش آموزان شاهد باید در همهٔ زمینه‌ها علمی، فرهنگی و همچنین اخلاقی ممتاز و الگوی دیگران باشند گفت: نگاه استعداد پروری و خلاقانه در این مدارس باید نمود بیشتری داشته باشد.
 
وی ادامه داد: توسعه و ارتقای مستمر سطح دانش و مهارت‌های حرفه‌ای و توانمندی نیروی انسانی مدارس، تعمیق باورهای دینی و آداب اسلامی و تقویت روحیه ولایت مداری، خودباوری و عزتمندی، توسعه زمینه‌های لازم جهت بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری‌های نوین، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس شاهد ازجمله برنامه‌های مدنظر است.

در این نشست مباحثی ازجمله بررسی مسائل آموزشی، تشریح دستورالعمل ثبت‌نام مدارس شاهد و نتایج امتحانات سال تحصیلی 98-97 موردبحث قرار گرفت.

انتهای پیام
 
کلمات کليدی: ایثار،آذربایجان شرقی، تبریز،ستاد شاهد
کد مطلب: 295311
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور