​برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از جان و دل مایه گذاشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
استاندار چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: همان‌طور که شهدا و ایثارگران از جان و دل برای ما مایه گذاشتند و جانشان را فدا کردند ما نیز با تمام وجود، ابزار و امکانات باید برای شهدا کارکنیم.
 
به گزارش «ایثار» واحد چهارمحال و بختیاری: نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، با حضور اقبال عباسی استاندار، سردار سیف «مسئول سازمان بسیج عشایری کشور»، مدیرکل بنیاد و سایر اعضا در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل بنیاد با اشاره به اینکه استان دارای 2438 شهید، 407 آزاده، 7250 جانباز، 46 هزار جامعه معزز ایثارگری و 70 هزار رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: این نشان‌دهنده این است مه مردم استان چه در قبل از انقلاب، چه در زمان انقلاب و چه در درزمان هشت سال دفاع مقدس، ولایت مداری و اعتقاد راسخشان ره به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کردند.

فریبرز نجفی افزود در دوره‌های مختلف استان شهدای شاخصی را تقدیم نظام کرده است که به عنوان مدال افتخار بر پیشانی این استان می‌درخشند.

سردار سیف «مسئول سازمان بسیج عشایری کشور» در این جلسه گفت: به دلیل اشتیاق و پتانسیل خوب استان، میزبانی برگزاری کنگره ملی 10 هزار شهید عشایر کشور با شعار «10 هزار شهید 10 هزار خدمت» به استان چهارمحال و بختیاری واگذار شد که در اردیبهشت‌ماه 1399 به یاری پروردگار برگزار خواهد شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: همان‌طور که شهدا و ایثارگران از جان و دل برای ما مایه گذاشتند و جانشان را فدا کردند ما نیز با تمام وجود، ابزار و امکانات باید برای شهدا کارکنیم.

اقبال عباسی افزود: فداکاری یعنی از خود و از منافع خود گذشتن به خاطر دیگری، همان‌طوری که همه شهدا از خودشان، جانشان، مالشان و زندگی شیرینشان که همه ما تلاش می‌کنیم تا زندگی کنیم گذشتند.

وی افزود: مگر شهدا دوست نداشتند زندگی کنند ولی از همه چیزشان گذشتند به نفع دیگران ما نیز باید به یاد آن شهدا زندگی کنیم.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 295468