نماز، بال پرواز/هفته 6
«جهاد» اقامه کننده صلوه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
شهید سهراب نوروزی چلیچه ای در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: نماز عروج انسان‌ها و جهاد اقامه کننده صلوه است.
 
شهدا، مصداق بارز تربیت‌شدگان مکتب اسلام‌اند، آن‌ها تمام همتشان کسب رضای خدا و رسیدن به عبودیت بوده و از مسیر عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین ندای ولایت‌فقیه را لبیک گفته و در پیروی از امام امت (ره)، لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند و با تمسک به آیات قران (أقم الصلواه) را بال پرواز خویش در مسیر قرب الهی قراردادند. و در میدان کارزار با نثار جان خویش (ایتاء الزکوه) را معنا بخشیدند.
لذا همان‌گونه که شهدا با نماز طعم خوش لقاء پروردگار خویش را چشیدند به ما نیز آموختند که صراط مستقیم را تنها باید در نماز جستجو کرد. (رجوع به آیه 37 سوره مبارکه نور)
 
شهید سهراب نوروزی چلیچه ای در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: نماز عروج انسان‌ها و جهاد اقامه کننده صلوه است.
 

زندگی‌نامه:

یکم اردیبهشت 1336 در روستای چلیچه از توابع شهرستان فارسان به دنیا آمد. پدرش علی حسین کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند و دیپلم گرفت. معلم بود. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سرانجام بیست و هشتم اسفند 1362 با سمت فرمانده گردان توحید در جزیره مجنون عراق بر اثر بمباران شیمیایی مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان گلستان اهواز شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
 
وصیت‌نامه:

الحمد لله رب العالمین وَسَلَامٌ عَلَی الْمُرْسَلِینَ
سلام بر خاتم انبیاء و سلام بر شهیدان راه حق و فضیلت
یکی از رحمت‌های بزرگ خداوند در این زمان نعمت جمهوری اسلامی و دیگری جنگ با کفر است، چراکه در این جهاد مقدس می‌توان راه صدساله را یک شب پیمود. امت حزب‌الله، انسان امانت است در این دنیا و باید به طرف معبود و معشوق خود الله برگردد.
عالم محضر خدا است و بندگان همه در حضور او حاضرند. رسیدن به هدف بزرگ در نماز و جهاد نهفته است. نماز عروج انسان‌ها است و جهاد اقامه کننده صلوه است. این کافرانی که امروز در مقابل اسلام مقاومت می‌کنند بدانند که کاری از پیش نخواهند برد و جز اینکه تیشه بر ریشه خود می‌زنید سودی برای شما ندارد. انسانی که دارای استعدادهای درونی عقل و تفکر است روح الهی در او نهفته است. انسان هم از لحاظ معنوی و مادی بالاترین موجود خلقت است. ای انسان خود را فراموش نکن که تو در محضر حضرت ربوبیت هستی. اسلام امروز امانتی است در دست ما که باید از این امانت باجان و دل دفاع کنیم.
در پایان از تمام برادران و دوستان طلب مغفرت می‌نمایم.

انتهای پیام/6
کد مطلب: 295760