مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران استان در گفت‌وگو با آناج؛
وضعیت فازدوم گلزار شهدای وادی رحمت در شان تبریز نیست/ فراخوان اهالی فرهنگ برای رسیدن به نتیجه مطلوب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
پورحسن گفت: درآینده‌ای نزدیک با حضور کارشناسان فرهنگی، فعالین رسانه‌ای تبریز، مسئولان بنیاد شهید و شهرداری همچنین جمعی از خانواده‌های شهدا جلسه‌ای ترتیب داده خواهد شد که روند همسان سازی و اصلاح مزار شهدا بررسی شود.
وضعیت فازدوم گلزار شهدای وادی رحمت در شان تبریز نیست/ فراخوان اهالی فرهنگ برای رسیدن به نتیجه مطلوب
 
پورحسن مدیرکل بنیاد شهیدو امورایثارگران آذربایجان‌شرقی درگفت‌وگو با خبرنگار آناج، با‌اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی گلزارشهدای وادی رحمت اظهار داشت: بعد از تذکر رهبرانقلاب درباره یکسان‌سازی قبور شهدا، این طرح متوقف شد.
 
وی گفت:مسقف سازی مزار شهدا ولی همچنان ادامه دارد و طرح مسقفسازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت تبریز تا انتهای ماه جاری به اتمام می‌رسد. همسان سازی و اصلاح  مزار شهدا به شیوه جدیدی که به تصویب نهایی خواهد رسید. انجام می‌شود. وضعیت مزار شهدا در فازدوم در شان تبریز نیست.

پورحسن تصریح کرد: درآینده‌ای نزدیک با حضور کارشناسان فرهنگی، فعالین رسانه‌ای تبریز، مسئولان بنیاد شهید و شهرداری همچنین جمعی از خانواده‌های شهدا جلسه‌ای ترتیب داده خواهد شد که روند همسان سازی و اصلاح مزار شهدا بررسی شود، زیرا گلزار شهدا دغدغه بسیاری از اهالی فرهنگ و خانواده‌های شهداست.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یادآور شد: تکلیفی در قبال شهدا برعهده ما نهاده شده که باید به سرانجام برسانیم، شهدا وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند و حال نوبت به ما رسیده که یادگاران آن عزیزان را حفظ کنیم، گلزارهای شهدا در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های بعدی انقلاب تاثیرگذار هستند.

وی افزود: هرکس که درباره این موضوع نظر اجرایی دارد می‌تواند اعلام کند و اگر مناسب باشد به صورت اقدام عملی نیز پذیرفته خواهد شد.

پورحسن با اشاره به حفظ آثار بجا مانده از شهدا بیان داشت:بعد از اتمام مسقف سازی فاز 2گلزار شهدای وادی رحمت،آثار معنوی شهدا به جای خود بازخواهد گشت، علاوه برآن، آثاری نیز در اختیار خود خانواده های شهدا است که در صورت تمایل می‌تواند در گلزار شهدا مورد استفاده قرار گیرد. تعدادی از آثار نیز به موزه شهدای تهران انتقال یافتهاند که در اولین فرصت بازگردانده خواهند شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 295782