رونمایی از تابلو تمثال مبارک شهدای روستای باجگیران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
از تابلو تصاویر شهدای روستای باجگیران باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا در اذهان عمومی رونمایی شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: از تابلو تصاویر شهدای روستای باجگیران با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون فرهنگی، امام جمعه و رئیس بنیاد شهرستان اردل رونمایی شد.
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان در حاشیه این مراسم گفت: وقتی انسان، استقامت، روحیه از خود گذشتگی و صبر خانواده شهدا را می‌بیند، انگیزه و روحیه مضاعفی برای خدمت‌گزاری و تلاش در راستای سربلندی و پیشرفت هرچه بیشتر کشور پیدا می‌کند.

نجفی بابیان اینکه این تابلو با هزینه‌ای بالغ بر 13 میلیون تومان با مشارکت بنیاد، بسیج ناغان، دهیاری و خانواده شهدا نصب‌شده است، اظهار کرد: این کمترین کاری است که می‌توان برای حفظ یاد و خاطره شهدا و فداکاری‌های آنان انجام داد.

وی با اشاره به اینکه مقاومت و صبوری در برابر مشکلاتی که در مسیر الهی به وجود می‌آید رمز پیروزی است، افزود: شهدا بودند که در برابر کم و کاستی‌ها و کمبود تجهیزات هنگام جنگ مقاومت کردند و اکنون ما باید ایثار و فداکاری این عزیزان را سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی امام جمعه بابیان اینکه تابلو نوعی تکریم و تجلیل از مقام شهید است، تصریح کرد: ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است و همین شهدا باعث شدند استکبار در مقابل ما اظهار عجز و ناتوانی کند.

زمانی خاطرنشان کرد: در وصیت‌نامه شهیدی آمده است که چشمان من را باز بگذارید تا بدانند با من آگاهانه راهم را انتخاب کردم، پس می‌توان گفت هریک از سخنان و حرکات شهدا حاوی یک پیام آموزنده برای ملت ما بوده که می‌توان به یاری امام، رهبر، سفارش به نماز و حجاب اشاره نمود.
امام جمعه کیار در ادامه اظهار کرد: خداوند خریدار شهدا است و این شهدا هستند که برندگان مسابقهٔ عالم هستی هستند.
 
انتهای پیام/
 

 
کد مطلب: 296192