مادران شهدا افتخار جمهوری اسلامی ایران هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: مادران شهید با الگو گرفتن از مکتب حضرت ام‌البنین(س) و تربیت فرزندان و مردانی پاک‌سرشت، باعث احیای دین مبین اسلام و همچنین افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران شدند.
مادران شهدا افتخار جمهوری اسلامی ایران هستند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی دوشنبه 24 تیر، همزمان با دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع) در دیدار با والدین شهیدان «یوسف و ابراهیم زمانیان یزدی» و جانباز 70 درصد «حمید پرویزی»، گفت: مادران شهید با الگوگرفتن از مکتب ام‌البنین(س) و تربیت فرزندان و مردانی پاک‌سرشت، باعث احیای دین مبین اسلام و همچنین افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام علی بن موسی الرضا(ع) افزود: شکیبایی و صلابت مادران شهدا که فرزندان عزیزتر از جان خویش را در راه رضای خداوند و سربلندی و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نثار کردند هرگز در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن این اسوه‌های مقاومت و صبر جمیل این بانوان والامقام نخواهد بود.
وی تصریح کرد: مادران شهدا، این شیر زنان عرصه ایثار و فداکاری و ایمان، پرورش دهندگان فرزندانی غیور و آزادمرد هستند و شجاعت شهیدان از مادران ایثارگر است که تربیت چنین فرزندانی را به بهترین شکل ممکن و با معیارهای اسلامی به عهده داشته‌اند.
شهیدان یوسف و ابراهیم زمانیان یزدی در 15 مرداد 1345 و اول تیر 1348 چشم به جهان گشودند و در 25 دی 1365 و 21 بهمن 1364 در عملیات کربلای 5 و والفجر در منطقه شلمچه و جزیره فاو بر اثر اصابت ترکش و تیر به بدن به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
جانباز 70 درصد حمید پرویزی در 19 فروردین 1348 چشم به جان گشود و در 23 دی 1363 در عملیات کربلای 5، کربلای 2 و بدر در منطقه شلمچه و جزیره مجنون بر اثر موج انفجار و اصابت ترکش به بازوی راست و چپ به مقام رفیع جانبازی نائل آمد.
گفتنی است دو هزار و 662 شهید، شش هزار و 661 جانباز و 700 آزاده تحت پوشش بنیاد منطقه یک مشهد مقدس قرار دارند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 297288
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...