شهدای تیرماه
مختصری از وصیتنامه شهید فضل الله چشمك
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
صبور و مقاوم باشيد و الگو و نمونه براي تمام پدران و مادراني كه فرزندان و عزيزان خود را در راه خدا داده اند . نكند خداي ناكرده كاري كنيد كه باعث دلسردي و ناراحتي قلب شهيدپرور امام عزيزمان بشود .
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج
نام شهید: فضل ا...
نام پدر: درویش
تاریخ تولد: 1338
محل تولد: بابکان
تاریخ شهادت:61/4/24
محل شهادت: شلمچه
زیارتگاه : روستای بابکان
 
وصیتنامه
تؤمنون بالله و يجاهدون في سبيل الله باموالكم و انفسكم ذالكم خيرلكم ان كنتم تعلمون يغفرلكم ذنوبكم و يدخلكم جنات تجري من تحتها الانهار و مساكين طيبه في خباث عدن ذلك فوز العظيم و اخري تحبونها نصر من الله و فتح قريب و بشر المؤمنين .
درود فراوان به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني و درود و رحمت خدا بر شهيدان گلگون كفن اسلام از صدر تاكنون از سرور شهيدان حسين بن علي (ع) گرفته تا شهيدان انقلاب اسلامي ايران براي رزمندگان اسلام در جبهه هاي جنگ حق عليه باطل و سعادت و پيروزي و استقامت و پايداري آرزو دارم و از خداي تبارك و تعالي درخواست شهادت در راهش را طلب مي نمايم . انسان وقتي كه هدفش خدا و راهش راه امام و مقصدش لقاءالله و جايگاهش بهشت اصل باشد . براستي مرگ جز سعادت و رستگاري برایش نخواهد بود و از هيچ چيز كه مافوقش مرگ مي باشد نخواهد ترسيد . امام عزيزمان رهبر عظيم الشأن ما مي فرمايد : ما شهادت را فوز عظيم مي دانيم . وقتي اينچنين باشد اينها ما را از چه مي ترسانند ما پيرو خط امام هستيم كه همان راه انبياء عليهم السلام و راه خدا مي باشد . تنها حرف من به برادران و خواهران عزيز اين است كه اسلام و امام را داشته باشند كه در نهايت قرآن را نيز حفظ كرده اند من با يقين كامل اين راه را كه همان راه امام حسين (ع) است انتخاب نموده و به نداي هل من ناصر ينصرني حسين عليه السلام كه از حلقوم امام بزرگوارمان خميني عزيز بيرون آمده است لبيك گفتم تا به اين منافقين و دشمنان دين اسلام اعلام نمايم كه خميني براي ما بت نيست ولي بعنوان يك برادر و رهبر بزرگ هر فرماني را كه صادر نمايد به قوه و به ياري پروردگار يكتا و به كمك برادران و رزمندگان اسلام جامه عمل خواهيم پوشاند و از شما مردم قهرمان و شهيدپرور مي خواهم كه مبادا امام امت اين قلب ملت اين هديه خدا را تنها بگذاريد . هوشيار باشيد و آگاه و راه پاك شهيدان را دنبال كنيد و انقلاب اسلامي را به رهبري امام خميني نگهداريد و هميشه يار ستمديدگان باشيد دست كمك به مستضعفين داشته باشيد . دلسوز زحمتكشان باشيد و از ياد خدا غافل نشويد . كتاب دعا را بخوانيد و اشك بريزيد ، به درگاه خدا ناله كنيد و پيروزي اسلام را دعا كنيد . اگر خودتان را با خدا پيوند ندهيد نمي توانيد به آن پيروزي دست يابيد . سخني كوتاه با پدر و مادرم :
پدر و مادر عزيز بدانيد اگرچه شما براي من فراموش نشدني مي باشيد و هميشه به فكر شما هستم و هيچ نيرويي قادر نبود كه بر مهر و محبت پدر و مادري همچون شما را غالب گردد و براي مسئله اي محال بود اما نيروي ايمان و اسلام و عشق به امام مرا سخت تحت تأثير قرار داد و دل از تمام دلبستگيهاي دنيايي بريدم از خدا مي خواهم كه اجر و پاداش شما را بدهد . ناراحت نباشيد دوري من گرچه در ظاهر ناراحتي دارد اما شما فرزند خود را با خدا معامله كرده ايد و خداوند هم عوض آن را در آخرت به شما عنايت مي فرمايد . سعادتمند آن خانواده اي است و آن پدر و مادري است كه فرزند خود را در راه خدا مي دهد و دعا كنيد تا خداي بزرگ اين سعادت را نصيب شما گرداند . صبور و مقاوم باشيد و الگو و نمونه براي تمام پدران و مادراني كه فرزندان و عزيزان خود را در راه خدا داده اند . نكند خداي ناكرده كاري كنيد كه باعث دلسردي و ناراحتي قلب شهيدپرور امام عزيزمان بشود . خدا را از ياد نبريد و از جان و مال و فرزندان خود در راه الله دريغ نكنيد و گوش به فرمان امام باشيد و به فتواهاي ايشان عمل كنيد كه دستور رسول اكرم و در نهايت دستور خدا را اطاعت كرده ايد . از تفرقه و جدايي با برادر مسلمان و هم دين خود خصوصاً همسايه خودداري نماييد . از روحانيت مبارز پشتيباني نماييد و از تمام اقوام و بستگان عزيز اين تقاضا را دارم كه تا آخرين قطره خون خود دست از پيروي امام و اسلام برنداريد كه رستگاري شما تنها در عمل به قوانين و مقررات الهي و پيروي از رهبر بزرگ و مرجع تقليد جهان حضرت امام خميني بوده كه به خدا دستي تواناتر از دست امام خود دست خداي تبارك و تعالي كه پشتيبان و بالاي دست امام است وجود ندارد . در پايان ضمن دعا و راز و نياز به درگاه خدا طلب طول عمر پربركت امام را خواستارم . بايد اسلام را نگه داشت . مگر نمي بينيد كه چه گرگهايي براي نابودي اسلام و مسلمين و ملت شهيدپرور ايران دندان تيز كرده اند امام را اطاعت كنيد و رهنمودهاي امام را سرمشق زندگي خود قرار دهيد و به آن عمل نماييد ، متحد باشيد ، از ايثار جان و مال و فرزند خود در راه خدا كوتاهي نكنيد و هرچه سريعتر فرمان امام را جامه عمل بپوشانيد و هدف خود را فراموش نكنيد ، هدف انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني آزادي تمام انسانها و بلكه تمام مسلمانان جهان از يوغ استعمار و استكبار و ظلمهايي كه از طرف كشورهاي شرق و غرب جهانخوار بر آنانها وارد مي شود مي باشد و از خدا در اين راه و در موفقيت و پيروزي ما در اين امر مقدس استمداد مي طلبيم . انقلاب اسلاميمان را به تمام جهان صادر نماييم چرا كه اسلام مختص يك ملت و يك قوم و كشوري نيست و حد و مرز نمي شناسد . منتهي اين خداوند اين افتخار را كه در اين عصر و زمانه رهبري قاطع و شريف به ما داده كه به رهبري ايشان كشور جمهوري اسلامي ايران پرچمدار حكومت اسلامي در سراسر جهان گرديده ، و همه ما دست التماس و دعا و گريه و زاري به درگاه خداوند دراز و از او طلب سلامت اين قلب امت سي و شش ميليوني بلكه يك ميليارد مسلمان، و طول عمر پربركتش را تا ظهور صاحب الزمان مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف از خدا داريم . و اين زمزمه هميشه زنده همه شهيدان و امت شهيدپرور بوده و هست ، خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار – براي حفظ اسلام از عمر ما بكاه و بر عمراو بيفزا .اللهم ارزقنا توفيق الشهادة في سبيلك .
از پدر و مادر عزيز و برادران عزيزم ضمن طلب سعادت و سلامتي و شفاعت در آخرت براي ايشان مي خواهم هميشه به ياد خدا باشيد ، كه ياد خدا دلها را آرامش مي دهد و بدانيد كه قرآن مي فرمايد: ولاتحسبن الذين قتلا في سبيل الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون :و اين دعاي امام صادق (ع) است كه مي فرمايد : خدايا به ما توفيق عنايت كن تا در راه تو كشته شويم .
اي مادر عزيز مي دانم كه جگرسوخته اي و مي دانم که زجرها و زحمتهايي زیادی به خاطر من متحمل شدي تقاضا دارم اگرچه نتوانستم فرزند لايق و شايسته اي براي شما باشم اما ترا به خدا قسم مرا حلال كن و هروقت براي من ناراحت شدي و راهي جز گريه كردن نداشتي براي سرور آزادگان حضرت سيدالشهداء امام حسين(ع) گريه كن و بر حال او زاري و شيون نما. در اينجا خداحافظي مي كنم و وصيت نامه ام را با زمزمه هميشگي به پايان مي رسانم . خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار – نصر من الله و الفتح قريب. 
والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته   
فضل الله چشمك 28/3/61
کد مطلب: 297355