نخستین نشست گفتمان‌سازی پیام انقلاب در حوزه بین‌الملل برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴
نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با موضوع اجرایی شدن بیانیه رهبری در خصوص گام دوم انقلاب برگزار شد.
نخستین نشست گفتمان‌سازی پیام انقلاب در حوزه بین‌الملل برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با موضوع اجرایی شدن بیانیه رهبری در خصوص گام دوم انقلاب با هدف گفتمان‌سازی پیام انقلاب در حوزه بین‌الملل و با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت با ارائه نظرات کارشناسی توسط نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این نشست با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت مجموعه‌ای از افکار، اعتقادات و باورهایی است که متأثر از ارزش‌های دینی، ملی و انسانی است، افزود: موضوع ایثار اجتماعی و دیپلماسی ایثار نیز برگرفته از همان فرهنگ غنی ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورایی است که به‌عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم ارزشی جامعه ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند تبیین مفهوم ایثار و شهادت در حوزه روابط خارجی به‌صورت یک حرکت ملی تجلی می‌یابد، خاطرنشان کرد: این جنبش فرهنگی با هدف‌گذاری درست صورت می‌پذیرد که خود نوآوری جدیدی در ترویج و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت است.
مهری با بیان اینکه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به‌عنوان مغز متفکر و اتاق فکر در سیاست‌گذاری و خط‌مشی تأثیرگذار هستند، افزود: با بهره‌گیری از تخصص و پتانسیل این عزیزان در زمینه‌های مختلف می‌توانیم مسائل و مشکلات موجود در جامعه ایثارگری و کشور را برطرف کنیم.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر توجه به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در حوزه اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید قرار داد و افزود: در نظر است با هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زمینه اجرایی شدن بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در حوزه بین‌الملل با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم کنیم.
مهری با اشاره به لزوم تولید محتوا در این زمینه و مشارکت حداکثری نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: باید مفاهیم در جامعه تبیین شود و با پشتوانه فکری و به‌صورت علمی در عرصه بین‌الملل ترویج و تبلیغ شود.
در این نشست حاضران به بیان مسائلی در خصوص حضور فعال و مثمرثمر نخبگان هنری و تشکل‌های شاهد و ایثارگر شیمیایی و ترور در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی، ارتباط با رایزن فرهنگی در خارج از کشور، ترویج فرهنگ ایثار در خارج از زبان انقلاب، اجرای پنل‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای نخبگان و تشکل‌ها در نهادها و سازمان‌های بین‌المللی، ترسیم مدل همگرایی فرهنگی در روابط بین‌الملل با مؤلفه‌های ایثار و شهادت، استفاده از ظرفیت فرهنگی سفارت‌خانه‌ها، ورود دانشگاه‌ها در عرصه بین‌الملل و استفاده از اساتید فن در این خصوص، برگزاری همایش و سمینار، ایده‌پردازی و برگزاری سلسله نشست­ها جهت هم‌افزایی و تبیین موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه بین‌الملل پرداختند.
لازم به ذکر است این نشست با حضور مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جمعی از نخبگان و دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 297459
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...