معرفی کتاب؛
«نذر عباس» گذری بر زندگینامه شهید «اکبر جوان بخشایش»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸
«نذر عباس» عنوان کتابی است که در آن زندگی‌نامه و خاطرات شهید «اکبر جوان بخشایش» گردآوری و منتشرشده است.
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، «نذر عباس» عنوان کتابی است که در آن زندگی‌نامه و خاطرات شهید «اکبر جوان بخشایش» به کوشش زینب ابراهیمی منتشر شده است.

نویسنده این کتاب، تلاش کرده در وسع توان شمه‌ای از وضعیت زندگی، رفتارها و باورهای شهید والامقام «اکبر جوان بخشایش» را به تصویر بکشد.

در بخشی از این کتاب آمده است:

نوشتار پیش رو، نه‌تنها یادآور شهیدی قهرمان، بلکه بیانگر مردی است که با داشتن رشادت‌ها و مروت‌ها با دریافت مدال شهادت اکمال یافت. مروری بر زندگی اکبرها، می‌تواند چراغی در شب ظلمانی باشد چراکه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرموده‌اند: «می‌توان راه را با این ستارگان درخشان پیدا کرد».

... جبهه که رفتی، از تو اکبری دیگر ساخت، دنیایت با دنیای ما خیلی فرق کرده است. انگار هر کس پایش به جبهه واشد، پشت پا به هر آنچه از قبل داشت، زد.

... دیگر خبری از شور زندگی دنیوی در تو نبود. لابه‌لای نامه‌هایت پر بود از عطر دعایی که برای شهادت داشتی. اما هنوز یقینت به اجابت دعا نبود. نوشته بودی: «شهادت لیاقت می‌خواهد و خدا این نعمت را شامل حال هرکسی نمی‌کند؛ نمی‌دانم من چه اندازه لایق شهادتم!» اما ندانسته اذن رفتن گرفته بودی و تردید تو بر من یقین.

اکبر دانش‌آموخته‌ای از مکتب ولایت بود که خود آموزگاری شد در عرصه تدریس خلوص و عشق و ایثار و جرعه نوشی از جام ساقی، که خود ساقی گردید بر تشنگانی چند.

این کتاب در 120 صفحه با حمایت اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی و انتشارات لشگر 31 عاشورا با شمارگان 1000 جلد به چاپ رسیده است.

شهید «اکبر جوان بخشایش» در سال 1342 در روستای گرنگاه از توابع شهرستان اهر متولد شد. در طلیعه انقلاب اسلامی در تظاهرات و مبارزات مردمی ملت ایران حضور فعال داشت. با شروع جنگ تحمیلی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و در چهارم آبان 1362 در عملیات والفجر 4 در منطقه عمومی بانه به فیض شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/

کد خبر: ۹۱۵۴۳۴۳
کلمات کليدی: بسیج ، خبرگزاری بسیج ، بسیج نیوز
کد مطلب: 297534