نماز، بال پرواز/هفته 7
شهید سلمان اسماعیل‌زاده سودجانی: مسجدها را خالی نگذارید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
شهید سلمان اسماعیل‌زاده سودجانی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: مسجدها را خالی نگذارید و در دعاهای کمیل و توسل شرکت کنید که کمر دشمن را می‌شکند.
 
شهدا، مصداق بارز تربیت‌شدگان مکتب اسلام‌اند، آن‌ها تمام همتشان کسب رضای خدا و رسیدن به عبودیت بوده و از مسیر عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین ندای ولایت‌فقیه را لبیک گفته و در پیروی از امام امت (ره)، لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند و با تمسک به آیات قران (أقم الصلواه) را بال پرواز خویش در مسیر قرب الهی قراردادند. و در میدان کارزار با نثار جان خویش (ایتاء الزکوه) را معنا بخشیدند.
لذا همان‌گونه که شهدا با نماز طعم خوش لقاء پروردگار خویش را چشیدند به ما نیز آموختند که صراط مستقیم را تنها باید در نماز جستجو کرد. (رجوع به آیه 37 سوره مبارکه نور(
 
شهید سلمان اسماعیل‌زاده سودجانی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: مسجدها را خالی نگذارید و در دعاهای کمیل و توسل شرکت کنید که کمر دشمن را می‌شکند.

زندگی‌نامه:

یکم فروردین 1344 در شهر سودجان از توابع شهرستان شهرکرد به دنیا آمد. پدرش حسین جان کشاورز بود و مادرش ام‌کلثوم نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و یکم اسفند 1363 با سمت مسئول آموزش گردان در جزیره مجنون عراق براثر اصابت ترکش به سر شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

وصیت‌نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم »
ان الذین آمنو وهاجرو و جاهدو فی سبیل الله باموالهم وانفسهم فاعظم درجه عندالله
به درستی که آنان که به خدا ایمان آوردند و از وطن هجرت کردند و در راه خدا با مال و جانش کوشش و فداکاری نمودند خداوند خریدار جان آن‌ها است.
با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت امام زمان (عج) و نائب برحقش امام خمینی این افسر رزمندگان و این یاور محرومان جهان و با درود و سلام بر تمامی شهیدان که بقول امام عزیزمان این‌ها چشم‌وچراغ این ملت‌اند.
اکنون‌که خدای مهربان خودم را در درگاه تو می‌بینم که از دنیای مادی دست کشیده و به‌سوی تو می‌آیم. ای خدای تو آگاهی که بنده برای مقام و ریاست نیامدم نه یک‌بار و نه دو بار بلکه از روزی که خودم را شناختم به‌سوی تو پرواز کردم که در حدیث می‌گویند.
قال علی (ع) من اعرف نفسه و من عرف ربه هر کس که خود را شناخت خدای خود را نیز می‌شناسد و اکنون‌که به‌سوی تو می‌آیم از تو می‌خواهم که‌ای خدای شکست‌ناپذیر مرا ببخش و تمام گناهانم را که درراه زندگی گذشته‌ام انجام داده‌ام بگذری و مرا به‌سوی خودت دعوت کرده و شربت شهادت را که سال‌هاست پی او می‌گردم نائل آوری و به‌پیش دوستان هم‌سنگرم بروم که در روز قیامت در پیش حسین (ع) روسیاه نباشم و به او بگویم که اگر در کربلای تو نبودم تا تو را یاری کنم ولی درراه باز کردن راه کربلای تو و پیاده شدن اسلام در دنیای الان جان خود را فدای خدا کردم.
 توای خدای مهربان تو این امام عزیزمان را تا انقلاب مهدی نگهداری کن تا این ضدانقلاب‌ها بدانند که امام بزرگوار ما چیزی غیر از اسلام را نمی‌خواسته.
مردم شهیدپرور سودجان مرا ببخشید و حلال کنید و از خانواده‌های محترم شهیدان می‌خواهم که مرا حلال کنند.
و اما شما ای پدر و مادر: کارکرده تا مرا بزرگ کردید شما افتخار کنید همچون دیگران به دنبال مادیات نرفتم یعنی خدا نخواست که از راه اسلام به راه دیگری کشیده شوم خونسردی خ.د را بعد از شهادتم که البته من گناهکارم و لیاقت شهادت را ندارم ولی اگر نصیبم شد صبر را پیشه کنید. از خواهران مهربانم می‌خواهم که حجاب خودشان را رعایت کنند که حجاب شما کوبنده‌تر از خون من است.
از همسر و مادر و خواهرانم می‌خواهم که برایم سیاه نپوشند و زیاد در مجلس من گریه نکنید و از برادر و خانواده او که در زندگی به من کمک می‌کردند تشکر می‌کنم وازآنهامی خواهم فرزندان خود را درراه اسلام قرار دهند.
از تمام اقوام و خویشان و دوستان و آشنایان می‌خواهم که برایم سیاه نپوشند و در نمازهایتان از خدا بخواهید که از گناهانم بگذرد.
و پیام بنده برای ملت عزیز که بنده کوچک‌تر از آن هستم که برای شما پیامی بفرستم ولی به‌عنوان تذکر که همان‌طور که میدانید تمام ابرقدرت‌های جهان علیه اسلام ایستاده‌اند اول امام را تنها نگذارید و هر چه می‌گوید همان است..
و اگر اسلام خدائی تاکرده از دست برود ما چیز دیگری نداریم.
باجان و مال خود جهاد کنید و از اسلام طرفداری نمایید.

انتهای پیام/7
 
 
کد مطلب: 297621