داخلی صفحه اصفهان خبر
 
پیکر «پدر توپخانه ایران» در اصفهان آرام گرفت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
پیکر امیر سرتیپ «احمد ترکان» از همرزمان شهید سپهبد صیاد شیرازی پس از تشییع باشکوه در گلستان شهدای همیشه جاوید اصفهان به باغ رضوان منتقل و به خاک سپرده شد.
پیکر «پدر توپخانه ایران» در اصفهان آرام گرفت
 
به گزارش ایثار اصفهان به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان، پیکر امیر سرتیپ «احمد ترکان» پس از تشییع با شکوه در گلستان شهدای همیشه جاوید اصفهان به باغ رضوان منتقل و به خاک سپرده شد.
امیر ترکان، به پدر توپخانه ایران معروف بود. او در کارنامه خود معاونت عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارد و از همرزمان شهید سپهبد علی صیاد شیرازی است.
پیکر امیر ترکان صبح امروز بر روی دستان مردم ولایتمدار اصفهان و دلیرمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران تشییع شد و سپس در باغ رضوان به خاک سپرده شد.
گفتنی است تقدیر فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) از امیر سرتیپ ترکان پس از جنگ تحمیلی، حضور به عنوان یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در هم‌اندیشی بررسی قوانین ژنو بدلیل تسلط بر زبان انگلیسی و اشراف بر اطلاعات نظامی، حقوقی و قوانین بین‌المللی، همراهی با شهید سپهبد علی صیاد شیرازی برای تشکیل هسته‌های انقلابی در جریان شکل‌گیری انقلاب اسلامی، دریافت چند مرحله ارشدیتِ مأموریت‌های رزمی در دوران جنگ تحمیلی و نیز اشراف و پیاده‌سازی دانش توپخانه در حوزه‌های عملیاتی، آموزشی و پرورش افسران متعهد و متخصص و انتقال دانش و تجربیات گرانقدر سال‌های دفاع مقدس به نسل جوان، گوشه‌ای از افتخارات و اقدامات موثر ایشان در طول خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران و پس از آن بشمار می‌رود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 297799