داخلی صفحه اصفهان خبر
 
160 نقطه استان اصفهان معطر به شمیم ۴۶۰ شهید گمنام است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با بیان اینکه در سطح استان تاکنون ۴۶۰ شهید گمنام در ۱۶۰ نقطه تدفین شده‌اند گفت: ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی دروسی با موضوع آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس را ارائه می‌کنند.
160 نقطه استان اصفهان معطر به شمیم ۴۶۰ شهید گمنام است
 
به گزارش ایثار اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار مجتبی شیروانیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین تلاش‌های این بنیاد، دعوت از رزمندگان و پیشکسوتان 8 سال جنگ تحمیلی است تا گنجینه‌های سینه به سینه رزمندگان را در قالب تاریخ شفاهی به ثبت و ضبط برسانیم و در نتیجه این ارزش‌ها را به صورت مباحث نمایشی، مستندسازی و حتی در قالب کتاب به انتشار درآوریم.
وی افزود: در حال حاضر حدود 160 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سطح استان وجود دارند که بیش از 60 درصد آن‌ها از دروس دو واحدی با موضوع آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس استفاده می‌کنند و این در حالی است که این افراد به صورت داوطلبانه این دروس را برگزیده‌اند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان در رابطه با نشر آثار جنگ تحمیلی بیان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس از بهمن‌ماه سال 96  آماده و مجهز به دستاوردهای دفاع مقدس از جمله سیستم‌های موشکی شهاب و زلزال و آماده پذیرایی از علاقه‌مندان است.
وی با اشاره به بازدیدهای متعدد از سوی نهادهای مختلف بیان کرد: تا به حال یادمان‌های مختلفی برای شهدای گمنام در ورودی شرقی موزه دفاع مقدس شکل گرفته است که هم زیارتگاهی برای مردم و هم محل راز و نیاز، انس گرفتن و تجدید میثاق با شهدا بوده است که در آن بحث روایتگری و بیان سیره شهدا مطرح است.
شیروانیان ادامه داد: در سطح استان تاکنون حدود 460 شهید گمنام در 160 نقطه تدفین شده‌اند و در محدوده شهر اصفهان می‌توان به 8 شهید در کوه صفه، 2 شهید در محله عاشق آباد و 5 شهید در ورودی شرقی موزه دفاع مقدس اشاره کرد.
وی با بیان اینکه اصفهان با بیش از 23 هزار شهید بیشترین شهدا را دارد، گفت: همه مردم می‌توانند در طول هفته از ساعت 7:30  تا 14 بعد از ظهر به صورت رایگان از آثار دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی در راستای تجدید میثاق با شهدای دفاع مقدس و آرمان‌های آن بازدید کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 297807