داخلی صفحه کرمان خبر
 
یادواره شهدای کارگری استان کرمان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
رئیس ستاد یادواره شهدای کارگری استان کرمان از برگزای سومین یادواره شهدای کارگری این استان خبر داد.
یادواره شهدای کارگری استان کرمان برگزار می‌شود
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی‌اکبر مشرفی صبح امروز در نشست خبری یادواره شهدای کارگری استان کرمان بااشاره به اینکه سال‌های سال به شهدای کارگر در استان کرمان توجه نشده بود اظهار داشت: در استان‌های دیگر این یادواره برگزار می‌شد تا اینکه از قریب سه سال پیش برگزاری یادواره شهدا در کرمان نیز آغاز شد.
وی با بیان اینکه امسال توفیق داریم سومین یادواره شهدای کرمان را داشته باشیم گفت: امسال موفق نشدیم کتاب  زندگی نامه شهدای کارگری را داشته باشیم و امیدواریم تا سال آینده این کتاب انتشار یابد.
رئیس ستاد یادواره شهدای کارگری استان کرمان با اشاره به اینکه در سال رونق تولید هستیم که نامگذاری سال به این عنوان نشان‌دهنده اهمیت تولیدات و خدمات داخلی ماست گفت: کارگران نقش مهمی در این حوزه برعهده دارند و کارگران برای حمایت از تولید داخلی بدون هیچ چشمداشتی به کار و فعالیت در کارخانه‌های خود می‌پردازند.
وی با بیان اینکه به علت ازدیاد تعداد خانواده‌های شهدای کارگری در استان تقدیر از این عزیزان در دو مرحله انجام می‌شود عنوان کرد: 14هزار شهید کارگری در کشور داریم که 10درصد آن یعنی هزار و 400 شهید متعلق به استان کرمان است.
مشرفی با اشاره به اینکه چیزی که تا به حال نادیده گرفته شده بود شهدای کارگر تولیدی و صنعتی استان کرمان بوده است افزود: امسال از34 خانواده شهید کارگری استان کرمان تقدیر می‌شود که چهار تن از این خانوادها مربوط به شهدای شهرداری استان کرمان است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته در راستا حمایت از کالا و تولیدات داخلی میان 50 هزار دانش‌آموز‌ استان در دو بخش خطاطی و نقاشی مسابقه برگزار شد گفت: در سال گذشته ‌شیفت ایثار در بخش دولتی و خصوصی استان برگزار شد.
رئیس ستاد یادواره شهدای کارگری استان کرمان با اشاره به اینکه که60 شهیدی که در دو یادواره قبل از خانوادها آنها تقدیر شد بین 25تا 40سال سن داشتند بین کرد: در سال جاری تا کنون از خانواده 32شهید کارگری استان تقدیر و ‌دیدن به عمل آمده است.
وی با بیان اینکه سومین یادواره شهدای کارگر استان کرمان پنجشنبه این هفته بعد از نماز مغرب و عشا در پارک مادر کرمان برگزار می‌شود گفت: این یادواره با سخنرانی خطیب توانمند حجت‌الاسلام جوشقانیان همراه است.
انتهای پیام/ ع
کد مطلب: 297950
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...