داخلی صفحه کردستان خبر
 
​آزادگان اردوگاه موصل با آرمان‌هاي شهدا در بیجار تجديد ميثاق كردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
70 نفر از آزادگان موصل یک و خانوادهای محترمشان که در دوران اسارت با هم بودند، با حضور در بیجار و گلزار شهدای بیجار بار دیگر با شهدا تجدید میثاق کردند.
 
به گزارش ایثار، 70 نفر از آزادگان موصل یازده آسایشگاه 16 که در دوران اسارت با هم بودند، به همراه خانواده های خودبا حضور در بیجار و گلزار شهدای بیجار بار دیگر با شهدا تجدید میثاق کردند.
پور قره‌خان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیجار در بازدید این آزادگان از گلزار شهدای بیجار اظهار کرد: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه در برابر دشمن ایستادگی کردند و با مجاهدت های خود اجازه ندادند که ذره ای از خاک کشور به دست بیگانگان بیافتد.
وی افزود: آزادی و استقلال امروز کشور را مرهون خون هزاران شهیدی هستیم که شجاعانه و مجاهدانه بدون هیچ چشم داشتی در برابر دشمن ایستادگی کردند.
پور قره‌خان با بیان اینکه توجه به نقش جامعه ايثارگران و بهره‌مندي از وجود آنها وظیفه تمام ملت است، اعلام کرد: مردم متولی اصلی دفاع مقدس اند و همین مردم نیز در راستای تجلیل از ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همیشه پیش قدم بوده اند.
وی بیان کرد: جانبازان و آزادگان برای پیروزی انقلاب و بیرون راندن بیگانگان و کوتاه کردن دست دشمنان از کشور، جانفشانی کردند و امروز نیز تداوم راه و اهداف آنان وظیفه هر ایرانی است.
یادآور می‌شود؛ این آزادگان چهار روز از اماکن تفریحی، سیاحتی و زیارتی این شهرستان دید و بازدید می‌کنند.
 لازم به ذکر است؛ این مراسم بصورت خودجوش و با هماهنگی و همکاری تعدادی از آزادگان این شهرستان در حال برگزاری می باشد.
کد مطلب: 298070